Blog lifestylowy

” Charlie Hernandez i Liga Cieni ” – recenzja

” Charlie Hernandez i Liga Cieni ” – recenzja

” Charlie Hernandez i Liga Cieni ” autorstwa Ryan Calejo to propozycja Wydawnictwa IUVI, która dostępna jest na rynku od 16 października 2019 r. Jest to pierwszy tom serii ” Charlie Hernandez ” opartej na mitologii iberoamerykańskiej.

 

” Charlie Hernandez i Liga Cieni ” – opis:

Charlie od dziecka godzinami słuchał opowieści swojej babci inspirowanych latynoskim folklorem. Czasem abuela rysowała mu też różne potwory, żeby w razie czego potrafił je rozpoznać. Charlie uważał, że babcia robi to dla przyjemności, że to tylko taka zabawa. A przecież jego czujność powinien obudzić choćby fakt, że abuela nie znosiła gier towarzyskich…

Nagle cały dotychczasowy świat Charliego wywrócił się do góry nogami. Pożar zniszczył jego dom, a rodzice zniknęli bez śladu. Charlie zamieszkał z tymczasową opiekunką, a policja szukała państwa Hernándezów – bez skutku.

Na dobitkę Charliemu wyrosły rogi. Zgadza się, najprawdziwsze rogi. Potem pojawiły się pióra – na torsie i rękach. Nagle w pamięci chłopaka ożyły opowieści babci o morfancie, mitycznym bohaterze, który potrafi się przemienić w dowolne zwierzę. Tyle tylko, że mity i legendy to nieprawda, prawda?

Kiedy Charlie i Violet Rey – dziewczyna, w której podkochuje się od małego – wyruszą na poszukiwanie prawdy, przekonają się, że nie wszystkie potwory czają się pod łóżkiem – niektóre paradują w świetle dnia…

 

Charlie Hernandez tom pierwszy opinia

 

” Charlie Hernandez i Liga Cieni ” to lekka powieść dla młodzieży z gatunku scince fiction. Głównym bohaterem jest nastoletni Charlie, którego od najmłodszych lat fascynowały opowiadane przez babcię mity i baśnie, pochodzące z całego hispańskojęzycznego świata. Były to opowieści o olbrzymach, rogatych, wężopodobnych stworach morskich, o ludożerczych ghulach oraz o psach – wampirach. Babcia Charliego uwielbiała mitologię latynoską, jej legendy, opowieści i folklor. Swoją wiedzę starała się przekazywać Charliemu w formie zabawy przypominającej kalambury.

Pewnego dnia doszło do strasznego wypadku, w którym spłonął dom Charliego, a jego rodzice zniknęli bez śladu. Na dodatek chłopcu zaczęły rosnąć rogi i pióra, które przypominały mu jedną z legend, którą kiedyś opowiadała mu babcia. Od tej chwili nic nie było już takie samo jak dawniej… Rzeczywistość zaczęła mieszać się z mitycznymi istotami i potworami, a Charlie został wciągnięty w niebezpieczną walkę dobra ze złem, międy Ligą Cieni a La Mano Peluda.

Jak widzicie z powyższego opisu, ” Charlie Hernandez i Liga Cieni ” to opowieść skierowana raczej dla młodszych czytelników. Jest napisana lekkim, barwnym językiem, rozdziały są krótkie, a akcja bardzo dynamiczna i trzymająca w napięciu. Na końcu książki znajduje się słowniczek hiszpańskich słów  i zwrotów użytych w tekście. Przedstawioną powieść polecam na długie wieczory, zwłaszcza osobom lubiącym przenieść się do intrygującego świata fantastyki, pełnego tajemniczych stworów, legend i mitów.

 

Charlie Hernandez recenja iuvi

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Lili w Krainie Baśni ” Nadiia Prystai – recenzja
P.I.I.G.S Tomasz Prusek – recenzja
Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial