Blog lifestylowy

” Śmiałe przedsięwzięcie ” Elizabeth Camden – recenzja

” Śmiałe przedsięwzięcie ” Elizabeth Camden – recenzja

” Śmiałe przedsięwzięcie „ to jedna z najnowszych propozycji Wydawnictwa Dreams. Jest to drugi tom z serii „Nowojorskie Kobiety” (pierwszy tom „Niedostępny spadek” pojawił się na rynku we wrześniu 2019 r.). Autorką powieści jest Elizabeth Camden, znana z książek historycznych i wielu nagród literackich.

 

” Śmiałe przedsięwzięcie ” – opis:

Rosalind Werner, doktor chemii mieszkająca w Nowym Jorku na początku XX wieku, poświęca swoje życie, by znaleźć sposób na wyeliminowanie chorób przenoszonych przez wodę. Jest bliska opracowania przełomowej technologii oczyszczania wody doprowadzanej do domów w mieście. Musi jednak przekonać ludzi, aby uwierzyli w owoce jej pracy.

Nowo mianowany Komisarz do spraw Wody w stanie Nowy Jork, Nicholas Drake, jest niezwykle sceptyczny wobec Rosalind i działań jej zespołu. Kiedy kontrowersyjna sprawa w sądzie zmusi go do bezpośredniej konfrontacji z tą kobietą, będzie zaskoczony spotkaniem.

Rosalind i Nick zmierzą się z wzajemnym przyciąganiem, a jednocześnie staną po przeciwnych stronach barykady.

 

Śmiałe przedsięwzięcie wydawnictwo dreams recenzja

 

” Śmiałe przedsięwzięcie ” to lekka powieść, której akcja toczy się na początku XX w. Główną bohaterką jest Rosalind Werner, doktor specjalizująca się w biochemii, badająca wpływ związków chemicznych na mikroorganizmy. W dzieciństwie wraz z bratem Gustawem została osierocona przez rodziców, którzy zmarli na panującą wówczas cholerę. Po tym tragicznym wydarzeniu Rosalind obiecała sobie, że poświeci się pracy badawczej, aby pomóc zapobiegać chorobom, które dziesiątkowały ludźkość. Po zdobyciu wykształcenia w Niemczech, zamieszkała z rodziną brata w Jersey City i wraz z doktorem Johnem Lealem rozpoczęła badania naukowe nad uzdatnianiem wody. Ich celem jest przekonanie sędziego, w toczącym się procesie, o zbawiennych właściwościach chloru. Niestety na drodze staje im nowo mianowany komisarz do spraw wody, Nicholas Drake, którego zamiarem jest budowa zakładów filtracyjnych. Komu uda się przekonać sąd? Jak toczący się proces wpłynie na losy bohaterów?

W przedstawionej książce, większość osób to postacie fikcyjne. Wyjątkiem jest doktor John Leal, który jako pierwszy na świecie zastosował system chlorowania. Po jego śmierci, miasto Paterson w New Jersey w 2013 r. postawiło na jego grobie pomnik, upamiętniając go jako „Bohatera Zdrowia Publicznego”. Przypisuje mu się ocalenie milionów ludzi na całym świecie.

Jak widzicie, z powyższego opisu, ” Śmiałe przedsięwzięcie ” to ciekawa i intrygująca powieść. Myślę, że z taką lekturą na pewno nie będziecie się nudzić.

 

Śmiałe przedsięwzięcie recenzja blog

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Śmierć przychodzi pocztą ” Ann H. Gabhart – recenzja
” Niespotykane piękno . Rezydencja Belmont ” – recenzja
” Splątane marzenia ” Denise Hunter – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “” Śmiałe przedsięwzięcie ” Elizabeth Camden – recenzja”

  • To z pewnością fajna lektura dla wielbicielek obyczajówek wszelkiej maści. Przyznam, że w czasach zarazy ja również po taką sięgam- coś lekkiego, pozwalającego odpocząć od natłoku negatywnych informacji płynących ze świata…
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial