Blog lifestylowy

” Wielkie nadzieje ” Susan Anne Mason – recenzja

” Wielkie nadzieje ” Susan Anne Mason – recenzja

” Wielkie nadzieje „ to propozycja Wydawnictwa Dreams, której premiera odbyła się w kwietniu br. Autorką powieści jest Susan Anne Mason znana z romansów okraszonych wiarą. Zasłynęła dzięki powieści ” Irlandzkie Łąki „, dzięki której wygrała konkurs ” Fiction from the Heartland ” sponsorowany przez organizację skupiającą pisarzy powieści romantycznych.

 

” Wielkie nadzieje ” – opis:

Emmaline przez całe życie tęskniła za ojcem, którego straciła, gdy była jeszcze niemowlęciem. Po śmierci dziadka, jej ostatniego krewnego, dziewczyna znajduje w jego biurku listy, z których wynika, że jej ojciec, Randall, jednak żyje i mieszka w Kanadzie. Niewiele myśląc, Emma podejmuje decyzję, by odbyć podróż przez ocean i go odnaleźć.

Randall Moore ma nadzieję że jego niechlubna angielska przeszłość nigdy nie wyjdzie na jaw, a już na pewno nie w momencie, kiedy jest na dobrej drodze do pokonania w wyborach swojego największego rywala i zdobycia burmistrzowskiego stołka.

Konfrontacja ich dążeń może minąć się z oczekiwaniami. Jednak nauka, co w życiu jest najważniejsze, ma swoją cenę.

 

wielkie nadzieje 2020 premiera

 

Akcja powieści ” Wielkie nadzieje ” rozgrywa się w Anglii na początku XIX wieku. Główną bohaterką jest Emmaline Moore, która przez całe życie tęskniła za rodzicami, sądząc, że zmarli zaraz po jej urodzeniu. Wychowywana przez kochających ją dziadków zawsze marzyła o prawdziwej rodzinie i czuła ogromną pustkę po ich stracie. Jej życie nagle zostaje wywrócone do góry nogami po śmierci dziadków, kiedy to przypadkiem znajduje plik listów od jej ojca. Wynika z nich, że nie jest sierotą, bo jej ojciec Randal Moore żyje w Kanadzie i nawet kiedyś próbował się z nią skontaktować. Po tym wydarzeniu Emma postanawia sprzedać pracownię zegarmistrzowską dziadka i wyrusza w podróż do Kanady. W tej trudnej podróży towarzyszy jej Jonathan, jej wieloletni przyjaciel. Po przybyciu do Kanady okazue się, że jej ojciec ma nową rodzinę i właśnie bierze udział w kampanii, ubiegając się o fotel burmistrza. Jak potoczy się ta historia? Czy uda się Emmie nawiązać więź z ojcem i jego rodziną? Czy może spotkanie okaże się rozczarowaniem?

Przedstawiona powieść wciąga od pierwszych stron. Jest lekka ale porusza wiele trudnych, życiowych tematów. Myślę, że jest to książka idealna na letnie popołudnia, zwłaszcza dla miłośników literatury obyczajowej i  romansów.

 

wielkie nadzieje blog recenzja

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

” Dom przy Foster Hill ” – recenzja
” Wierna Tobie ” Becky Wade recenzja
” Lili w Krainie Baśni ” Nadiia Prystai – recenzja

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “” Wielkie nadzieje ” Susan Anne Mason – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial