Blog lifestylowy

Medyczne problemy diagnostyczne – irydologia

Medyczne problemy diagnostyczne – irydologia

Witajcie, dzisiejszy wpis będzie trochę nietypowy, bo dotyczyć będzie diagnostyki medycznej, która moim zdaniem może być doskonale wykorzystywana w czasach pandemii i zdalnej obsługi pacjentów. Jest to metoda znana od tysięcy lat, choć u nas mało popularna. Za bazę do moich rozważań posłużył mi artykuł mojego męża opublikowany jeszcze na długo przed kryzysem, spowodowanym pandemią.

„Primum non nocere” to wszystkim, nawet laikom znane słowa przypisywane zgodnie z tradycją ojcu medycyny, Hipokratesowi . Jest to naczelna zasada etyki lekarskiej, która szczególnie w dzisiejszych czasach, w dobie  kryzysu większości ludzkich wartości powinna być bezwzględnie przestrzegana.

Nie od dziś wiadomo, że aby dobrze leczyć potrzebne jest dobre i trafne rozpoznanie choroby. Dzisiejsza medycyna bazuje na wypracowanych schematach porównywania objawów chorobowych i tą drogą, poprzez eliminację dochodzi do wykrycia danej choroby.  Oczywiście ten proces diagnostyczny jest wspierany przez różne badania i specjalistyczne konsultacje. W konsekwencji zdarza się często, że czas postawienia prawidłowej diagnozy wydłuża się znacznie, a prowadzone leczenie objawowe nieraz nie prowadzi do zwalczenia choroby tylko powoduje dodatkowe pogorszenie zdrowia pacjenta. Stan ten pogarsza trwający od kilkunastu lat niedowład naszej Służby Zdrowia.  Wszyscy, zarówno lekarze jak i pacjenci czekają na rozwiązania, które pomogłyby szybko i trafnie postawić diagnozę, a ta w skojarzeniu z wiedzą medyczną da nam prawidłowe określenie choroby i pozwoli podjąć skuteczne leczenie .

Jedną z takich metod diagnostycznych jest IRYDOLOGIA.

 

Irydologia – cóż to takiego ?

Irydologia jest to dział medycyny alternatywnej, który zajmuje się oceną stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki.

Badanie irydologiczne polega na dogłębnym patrzeniu w oczy. Na tej podstawie irydolog sporządza specjalistyczną mapę oka i tęczówki. Do tego typu badań wykorzystywane są aparaty – irydoskopy, które dzięki nowoczesnym technologiom pozwalają na sporządzenie zdjęć 3D, filmów video oraz komputerowej obróbki uwidocznionych zmian. Dzięki temu irydolog może w łatwy sposób zinterpretować wyniki oraz określić stan chorobowy. 

 

Dlaczego przytoczyłam tekst na temat irydologii ?

Uważam, że w dzisiejszych czasach totalnego rozkładu i zapaści Służby Zdrowia, nie tylko w Polsce ale właściwie w większości krajów Europy potrzebna jest  metoda szybkiej, zdalnej i dokładnej diagnostyki pacjenta. Sama niedawno odczułam to na własnej skórze, gdy będąc chora godzinami nie miałam kontaktu z lekarzem, a potem postawiono mi diagnozę telefonicznie. Jak w tym dowcipie, gdy lekarz pyta pacjenta „Jak Pani myśli ? Co, też Pani dolega ?”

 

Dlaczego irydologia miałaby rozwiązać ten problem ?

Myślę, że jest kilka powodów dla których warto się zastanowić nad jej szerszym zastosowaniem w chwili obecnej.

  • Po pierwsze, jest to metoda dająca dobremu diagnoście do 80 % trafności.
  • Po drugie, przy obecnym stanie techniki, video z nagraniem naszych tęczówek po odpowiedniej obróbce komputerowej jest konkretnym materiałem diagnostycznym. Obraz ten może być w każdej chwili przesłany do specjalisty – irydologa , z którym lekarz pierwszego kontaktu może skonsultować diagnozę. Obraz jest także materiałem porównawczym wykorzystywanym w trakcie leczenia.
  • Po trzecie, lekarz dostaje materiał drogą mailową bez kontaktu z pacjentem, co jest szczególnie ważne w dobie kwarantanny.
  • Po czwarte , ta metoda może być szybką metodą przesiewową przy pewnych grupach chorób.

Myślę, że tych pozytywów można by przytaczać wiele ale tym musieliby się zająć już specjaliści, którzy na pewno rozwiązaliby liczne problemy techniczne i logistyczne.

Dlatego też uważam, że dla dobra pacjentów warto by było przywrócić starą, dobra irydologię do łask.

Dziękuję i życzę Wam dużo, dużo zdrowia.

Zdjęcie: pixabay.com

WARTO PRZECZYTAĆ:

Suplementy diety w proszku Vitter Pure – opinia

Piękne zęby na lata

Kolagenowe serum ze złotem – opinia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


8 thoughts on “Medyczne problemy diagnostyczne – irydologia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial