Blog lifestylowy

Mini zoo i ogród japoński w Batumi

Mini zoo i ogród japoński w Batumi

Mini zoo i ogród japoński w Batumi to jedne z atrakcji, z których możecie skorzystać spacerując nadmorskim parkiem. My zaglądaliśmy tam codziennie w drodze nad morze.

 

ogród japoński w Batumi w nadmorskim parku

Przechadzając się po mini zoo, mogliśmy podziwiać rozmaite gatunki papug pochodzących z różnych rejonów świata. Były także kaczki, łabędzie, pawie, żółwie i wiele innych uroczych zwierząt.

park w Gruzji odpoczynek

W mini zoo zachwyciły nas także liczne fontanny i rzeźby. Spędzanie wolnego czasu w takim otoczeniu było bardzo relaksujące.

 

zoo w Batumi atrakcje dla dzieci

Ogród japoński w Batumi również wzbudził nasz zachwyt. Piękne i rzadkie rośliny takie jak japoński wiśniowy kwiat, bambusy, drzewa cyprysowe oraz palmy zrobiły na nas duże wrażenie.

Mogliśmy je podziwiać, przechadzając się niewielkimi dróżkami oplatającymi cały ogród i prowadzącymi w różne zaciszne miejsca.

W ogrodzie było również oczko wodne i czerwony mostek widoczny na zdjęciach. Z mostku patrzeliśmy na pływające różne gatunki kolorowych ryb, które były prawdziwą ozdobą. Jak możecie się domyślić, ta atrakcja najbardziej spodobała się naszym dzieciom, które codziennie przynosiły pokarm, aby je dokarmiać.

Rośliny, dekoracje oraz elementy małej architektury tworzyły jedną, spójną całość. Dzięki takiej aranżacji mogliśmy poczuć namiastkę kraju kwitnącej wiśni będąc w Gruzji.

 

zoo w Batumi paw
fontanna i rzeźby w Batumi
fontanna i rzeźby w parku w Batumi

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Ciekawe miejsca w Batumi

Uroki starego Tbilisi

Twierdza Gonio – atrakcja Adżarii

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “Mini zoo i ogród japoński w Batumi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial