Blog lifestylowy

Od nędzy do pieniędzy

Od nędzy do pieniędzy

Kto z nas nie pamięta, jednej z najlepszych, polskich komedii ostatnich lat pt. „ Pieniądze to nie wszystko „ i powiedzenia od nędzy do pieniędzy ?

Świetny film, który przedstawia wielowątkowo procesy zachodzące w Polsce w czasach po upadku PRL i rozwój młodego, drapieżnego biznesu. Zderzenie rzeczywistości poPGR-owskiej, ze swoją nędzą i beznadziejnością życia codziennego oraz nowoczesnego świata biznesu z super samochodami, a także powietrznymi taksówkami  (helikopterami ). Oczywiście, też polskiego ze wszystkimi przypadłościami i zaszłościami wynikającymi z pochodzenia, czy wychowania, bo jak mówił główny bohater grany przez Marka Kondrata „ Bo, ja też ze wsi jestem! „.

Zarówno w tym filmie, jak i w życiu pojawia się oprócz pieniądza, który podobno rządzi światem, wątek ludzki na różnych płaszczyznach i to co jest najważniejsze, pokazuje jak rodzi się przedsiębiorczość. To taka cecha, którą mają nieliczni ale jak pokazuje życie, w sprzyjających warunkach jest bardziej zaraźliwa niż wirusy.

Czasami jeden człowiek swą pracą i zapałem pociąga za sobą tysiące innych ludzi. Swym przykładem pokazuje, że mimo wszystko można się rozwinąć, stworzyć firmę czy duże przedsiębiorstwo zaczynając od przysłowiowego „ garażu „. Nie jest to proces łatwy i usłany różami. Wielokrotnie w trakcie tej drogi padamy, aby znów się podnieść i iść dalej. Niektórzy padają i już nie mogą się podnieść, a inni idą jak burza, tak szybko, że zapominają o co w tym wszystkim chodzi i po drodze gubią swój cel życiowy.

Tutaj przypomina mi się dowcip o amerykańskim miliarderze, który stojąc na setnym piętrze swojego drapacza chmur, patrzy na swoje lotnisko, zakłady samochodowe, stocznię i w duszy zatroskany mówi do siebie „ Gdzie? Kiedy popełniłem ten wielki, życiowy błąd? Przecież, tak naprawdę chciałem być bezdomnym „.

Tak czy inaczej warto być przedsiębiorczym i brać życie w swoje ręce. Robię to od kilku lat z różnym skutkiem ale idę dalej i się nie poddaję. Z roku na rok jest wprawdzie ciężej ale pojawiają się inne sektory i inne możliwości. Z mojego doświadczenia największą przeszkodą dla tego rozwoju jest skomplikowane i zawiłe prawo gospodarcze.

Po pewnym czasie, gdy już stajemy twardo na nogach mamy firmę, księgowego i całą swoją administrację, spostrzegamy, że coraz mniej czasu poświęcamy na biznes i realizację celów życiowych. Nasz cenny czas i pieniądze pożerają niekompetentni, niedouczeni ludzie z naszego otoczenia – tzw. nasza księgowość i dział prawny lub inny. Ale w dzisiejszych czasach mamy super rozwiązania, które zaoszczędzą nasz czas i pieniądze,  a także pomogą nam się rozwinąć. To różnego rodzaju kancelarie prawne. Jedną z tych, które mogę polecić, szczególnie jeśli chodzi o ochronę naszej spółki oraz jej przekształcenie w twór odpowiedni do nas, jest Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy, którą znajdziecie na stronie  https://www.i-kancelaria.pl/klient-biznesowy/przeksztalcenie-spolki/ .

Ta kancelaria pomoże wam znaleźć rozwiązania oraz najbardziej odpowiednią formę spółki. Przeprowadzi firmę przez wszystkie przeszkody jak najmniejszym kosztem i zaoszczędzi wasz cenny czas i pieniądze.

 A wtedy zobaczycie, że „ Pieniądze to nie wszystko „.

 

Zdjęcie: pixabay.com/pl/

WARTO PRZECZYTAĆ:

Sposoby na reklamę firmy

Kancelaria odszkodowawcza – czy warto skorzystać ?

Jak wypromować sklep internetowy ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Od nędzy do pieniędzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial