Blog lifestylowy

” Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą – historia prawdziwa ” Wiktoria Zender

” Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą – historia prawdziwa ” Wiktoria Zender

W dniu dzisiejszym chciałam Wam zaprezentować fantastyczną książkę, opartą na faktach: ” Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą – historia prawdziwa „. Trafiłam na nią dzięki dołączeniu do Dyskusyjnego Klubu Książki, prowadzonego przez moje koleżanki.
Pozycję tą polecam szczególnie tym, którzy lubią autobiografie z dreszczykiem emocji …

 

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Jak możemy przeczytać: ” … jest to debiut prozatorski Wiktorii Zender – pod tym pseudonimem kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Autorka była przez kilka lat z nim związana, a gdy zdecydowała się na rozstanie, on bestialsko ją okaleczył. Teraz, po ponad dziesięciu latach postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co ją spotkało „.

Książka mimo przytłaczającej tematyki, napisana jest w bardzo przystępny sposób, dlatego czyta się ją dość łatwo. Główną bohaterką jest młoda kilkunastoletnia dziewczyna Ula, trochę zbuntowana i lekkomyślna, która jest „czarną owcą” w rodzinie i nie ma w niej jakiegokolwiek wsparcia. Pewnego dnia poznaje dużo starszego od siebie Romana, który imponuje jej swoim doświadczeniem, wiedzą, a także obyciem. Mając dość wiecznej kontroli i pilnowania, Ula ucieka z domu. Zostaje zdana sama na siebie, nie ma się gdzie podziać ani za co żyć. Wówczas z pomocą przychodzi Roman i tak zamieszkują razem. Początkowo wiodą pozornie szczęśliwe życie, które jednak z czasem zaczyna zamieniać się w prawdziwy koszmar. Roman pragnie całkowitej władzy, zwłaszcza nad umysłem dziewczyny, chce aby stała się służalcza i całkowicie oddana. Ula coraz bardziej staje się od niego zależna i nie potrafi się uwolnić. Jakby tego było mało, zostaje wplątana przez Romana w aferę z fałszowaniem dokumentów …
Po przeczytaniu tej książki, jestem pełna podziwu dla autorki, że zdobyła się na odwagę i opowiedziała swoją jakże dramatyczną historię. Podziwiam ją również za to, że po tragedii jaka ją spotkała potrafiła się podnieść, nie poddała się i walczyła o swoją przyszłość, o dalsze życie.  
Dla zainteresowanych wspomnę, że kontynuacją ” Strefy cienia … ” jest ” Strefa światła. Walka o szczęście – historia prawdziwa „, w której zostały opisane dalsze losy bohaterki.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


17 thoughts on “” Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą – historia prawdziwa ” Wiktoria Zender”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial