Blog lifestylowy

” Leśniczówka ” w dobrym stylu

” Leśniczówka ” w dobrym stylu
Po całym pracowitym i emocjonującym tygodniu, zapewne większość z Was, ma dość miejskiego hałasu i pragnie odpocząć w miejscu, które przepełni Was harmonią i pozwoli zregenerować siły, potrzebne na cały nadchodzący tydzień. Właśnie o tym marzyliśmy wracając piątkowym popołudniem …
Będąc w drodze zauważyliśmy okazały dworek na pięknym zalesionym terenie i co najważniejsze z dala od centrum miasta. Jak się okazało, była to odrestaurowana XIX wieczna leśniczówka. Zachwyciła nas bryła samego budynku, z okazałymi kolumnami i pięknym wejściem  ale także drewniane wykończenia piętra, grilla w plenerze oraz  drewnianego atrium przeznaczonego do organizacji przyjęć, biesiad i pikników na wolnym powietrzu.  Całość wspaniale komponowała się z otaczającym lasem położonym na zboczu, do którego przylega leśniczówka. Niestety zdjęcia nie oddają w pełni harmonijnego połączenia wszystkich elementów ale drewniane wykończenia naprawdę robiły wrażenie. 
Po wejściu do środka, również czekała na nas miła niespodzianka, bo oprócz profesjonalnej obsługi i doskonałej kuchni, mogliśmy miło spędzić czas w doskonale zaaranżowanym i komfortowym wnętrzu. Stylowe meble, szlachetne tkaniny w blasku zabytkowych żyrandoli tworzyły harmonijną całość, a drewniane boazerie dodawały wnętrzu ciepła i razem sprawiały, że czuliśmy się niezwykle miło w przytulnej atmosferze.  W trakcie zwiedzania wnętrza i rozmowy z właścicielką okazało się, że oprócz naturalnego drewna mają również elementy wykonane z tworzywa do złudzenia imitującego drewno np. donice na zewnątrz czy elementy tarasów.
Temat „sztucznego drewna”, ponieważ wyglądało bardzo naturalnie, tak mnie zaintrygował, że po powrocie do domu postanowiłam nieco zgłębić temat m.in. drewnianych elewacji i wykończenia. Dodatkowo sprawa ta jest dla nas interesująca ponieważ w tym roku czeka nas jeśli nie budowa nowego to przebudowa istniejącego domu, a naszym marzeniem jest dom drewniany albo taki z dużą ilością drewna.
Tak, tak wiem że drewno jest niezbyt trwałe i trzeba je co jakiś czas konserwować, a tarasy i zewnętrzne elewacje z drewna to istna skarbonka, bo impregnaty kosztują krocie. Jednak pamiętając estetyczny wygląd donic i elementów wiaty wytworzonych ze sztucznego tworzywa, postanowiłam  poszukać  w internecie  i w taki oto sposób trafiłam  na technologię polimerową, o której zresztą możecie poczytać na stronie http://dm-system.pl/ Technologia ta, daje możliwość tworzenia estetycznych przestrzeni, które dzięki trwałości materiału będą cieszyć się doskonałym wyglądem przez długie lata. Ponieważ jest to imitacja desek i drewna, których nie trzeba impregnować możemy nie martwić się o środowisko, a jednocześnie mieć pewność, że uzyskamy naturalny wygląd.  Dużym atutem jest szerokie zastosowanie, począwszy od elewacji budynku aż po parapety, płoty czy nawet meble ogrodowe i inne elementy małej architektury przestrzennej ( donice, kosze, ławki ). Jestem pewna, że w dłuższej perspektywie zastosowanie polimerowych wyrobów w naszym domu, szczególnie na zewnątrz opłaci się pod każdym względem. A swoją drogą jestem ciekawa czy w tej technologii można zrobić takie boazerie czy schody nie wspominając o barku …
Ja tu cały czas mówię tylko o sobie i naszych planach ale tak naprawdę to zapraszam wszystkich tych, którzy odwiedzą w najbliższym czasie Wodzisław Śląski do ” Leśniczówki „. My za tydzień idziemy tam na szampańską Zabawę Karnawałową czego i Wam życzę. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
error


15 thoughts on “” Leśniczówka ” w dobrym stylu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial