Blog lifestylowy

Jak odzyskać odszkodowanie ?

Jak odzyskać odszkodowanie ?
Jesień to nie tylko piękne widoki z tysiącem kolorowych liści. To również zdradliwa pogoda, mgły i zamglenia. Taka aura powoduje, że na drogach jest ślisko, a pogoda niekorzystnie wpływa na naszą koncentrację i samopoczucie, sprzyjając niechcianym wypadkom drogowym. Dlatego dzisiejszy wpis chciałam poświęcić tematyce skutecznego odzyskiwania odszkodowań dotyczących szkód komunikacyjnych.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Na czym polega odzyskiwanie odszkodowań ?

Jak wiadomo, jeśli przytrafi nam się jakieś niechciane zdarzenie losowe, np. wypadek drogowy, wówczas od razu udajemy się do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, aby uzyskać należne odszkodowanie. Jednak jak się okazuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe bardzo często dokonuje rażąco niskiej wyceny, a przyznane odszkodowanie jest niegodne dla osoby poszkodowanej. Wówczas możemy skierować sprawę na drogę sądową ale musimy się liczyć z tym, że będzie to bardzo skomplikowany i czasochłonny proces. Możemy również skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, które pomogą nam dochodzić swoich praw. Jeśli wybierzemy to drugie, będziemy mieli do dyspozycji prawdziwych fachowców ( rzeczoznawców, prawników ), którzy zajmą się wszystkimi formalnościami i będą dla nas walczyć o godne odszkodowanie powypadkowe. 
Ale to nie jedyna możliwość jaką firmy odszkodowawcze nam oferują. Otóż w przypadku szkód komunikacyjnych ( obejmujących OC i AC ) istnieje również możliwość odkupienia szkody przez taką firmę lub wypłacenia nam dopłaty do otrzymanego odszkodowania. Dotyczy to szkód komunikacyjnych od których powstania minęły mniej niż 3 lata ( okres przedawnienia ). Przykładem takiej firmy jest Spółka AutoMobilis z Lublina, która od lat odkupuje szkody i wypłaca dopłaty obejmujące odszkodowania m.in. za utraconą
wartość pojazdu, koszty holowania lub naprawę pojazdu. W sposób profesjonalny zajmuje się również szkodami majątkowymi oraz dopłatami do odszkodowań za szkody rolnicze.
W jaki sposób sprzedać szkodę lub uzyskać dopłatę do odszkodowania ?
 
  • należy przesłać dokumenty dotyczące szkody,
  • na ich podstawie firma odszkodowawcza dokona bezpłatnej wyceny,
  • zostanie przygotowana propozycja odkupu lub dopłaty do odszkodowania,
  • po akceptacji naszej propozycji zostaną wypłacone środki pieniężne.
 
 
Moim zdaniem, największym plusem skorzystania z przedstawionej wyżej możliwości jest to, że nie musimy tracić czasu na dochodzenie odszkodowań i że nie tracimy zniżek ubezpieczeniowych. Otrzymujemy za to dodatkowe pieniądze lub można powiedzieć, że pozbywamy się prawie całkowicie problemu. Bo to firma odszkodowawcza przejmuje na siebie całe ryzyko w walce o stosowne odszkodowanie.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

zdjęcia: pinterest.com, kolaże własne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Jak odzyskać odszkodowanie ?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial