Blog lifestylowy

Pszczyński Sabat Czarownic

Pszczyński Sabat Czarownic
 
 
Włodarz nadziwić się nie może, co to wokół dziać się zaczyna.
Toż to czarownice na miotłach  na podgrodzie przybywają i miejsca dla siebie szukają. Czyżby jakiś specjalny dzień nas czekał? Włodarz okno zamknął, zebrał podwładnych i debatować zaczął, jak tu gród ochronić.
 

 

http://www.swiatwkolorzeblond/

W ostatni weekend ( 27 sierpnia ) bawiliśmy się na rodzinnej imprezie – Sabacie Czarownic w Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Wejść do Warowni mogliśmy za 1 dukata ( 10 zł do wykorzystania w restauracji ), a mali goście mieli oczywiście wstęp gratis.
Muszę przyznać, że miejsce ma swój urok i robi niesamowite wrażenie. Nie tylko na tych najmłodszych. Po przekroczeniu progu Warowni, nagle poczuliśmy się jak w średniowiecznej Pszczynie. Oczywiście dzieci najbardziej były zachwycone czarownicami i walką magów. Naszą starszą córkę pochłonęły również zabawy na Polu Bitewnym ( malowniczy teren rozpościerający się wokół zamku) i robienie mioteł.
Jestem pewna, że jeszcze nie raz odwiedzimy to magiczne miejsce. Tym bardziej, że co tydzień organizowane są nowe atrakcje i wydarzenia tematyczne. W najbliższy weekend zaplanowana jest impreza dla dzieci „To, co chłop z pola zwiózł, czyli dary matki natury”. Myślę, że gdy tylko pogoda dopisze na pewno ponownie zawitamy w średniowieczne progi. Wam również polecam.  

 

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


11 thoughts on “Pszczyński Sabat Czarownic”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial