Blog lifestylowy

„Pomysł na dobre życie” Mallika Chopra – recenzja

„Pomysł na dobre życie” Mallika Chopra – recenzja

 

„Pomysł na dobre życie” to tytuł niezwykle ciekawej i pouczającej książki wydanej przez Wydawnictwo Studio Emka. To kronikarski zapis intencji i dążeń, by odnaleźć więcej sensu, radości i równowagi w życiu jakie podjęła autorka Mallika Chopra.

 

pomysł na dobre życie recenzja

 

 

Mallika Chopra to wszechstronna i utalentowana kobieta biznesu, założycielka  witryny społecznościowej Intent.com i Intent Blog. To także zabiegana matka dwóch córek, która opowiadając swoją historię, pragnie podpowiedzieć i zachęcić wszystkich do szukania swojej drogi i pomysłu na życie.

Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą, którą zgromadziła dzięki przyjaciołom, ekspertom i rodzinie, aby zainspirować innych własnymi dążeniami do sukcesów ( ale też klęskami ). W trakcie tej podróży przedstawia praktyczną mapę, która ma nam pomóc jak żyć w zgodzie z własnymi intencjami. Jak określić własne cele oraz w jaki sposób przejść od myśli do działań aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

 

„Pomysł na dobre życie” – 6 etapów pomocnych w realizacji intencji:

  • Zasiej wycisz swój umysł, żeby sięgnąć do swoich najgłębszych intencji. Sprawdź, dokąd cię to zaprowadzi.
  • Obserwuj zwróć uwagę na swoje myśli i działania oraz na to, co mówią ci o tym, co daje ci sens i poczucie celu – poszukaj też znaków, które mogłyby cię wprowadzić na właściwą ścieżkę.
  • Ufaj zaufaj swojej wewnętrznej wiedzy – oraz komunikatom, które przesyła ci wszechświat – i pozwól, by ta wiedza poprowadziła cię naprzód.
  • Wyraź zapisz swoje intencje. Wypowiedz je na głos lub podziel się nimi z innymi, aby przyjąć je w pełni i pomóc sobie podążać naprzód obraną drogą.
  • Pielęgnuj bądź dla siebie delikatny, próbując odnaleźć właściwą drogę. Intencje nie zawsze są prostą ścieżką, podobnie jak życie, a dawanie sobie prawa do prób i błędów, często stanowi element procesu (niekiedy kluczowy).
  • Działaj kiedy sformułujesz intencję lub kilka intencji, nie siedź z założonymi rękami, czekając, aż się magicznie ziszczą. Podejmij praktyczne kroki, które pozwolą im się urzeczywistnić. Być może na początek łatwiej będzie wybrać jedną intencję i ustalić krótkoterminowe cele.

 

 

 

 

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, z których każdy poświęcony jest poszczególnym etapom. Mallika przywołuje w nich liczne przykłady ze swoich doświadczeń oraz osób z jej otoczenia. Przedstawia zapiski własnych intencji i dążeń, wierząc, że możemy wieść bardziej znaczące, inspirujące i radośniejsze życie. Definiując swoje intencje (ziarna najgłębszych tęsknot) i dążąc do ich realizacji, mamy większą szansę odnaleźć drogę do szczęścia i znaczenia w tym świecie.

Książka „Pomysł na dobre życie” wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Tym bardziej, że jestem zwolennikiem ciekawych, pouczających i inspirujących poradników.   To niewątpliwie lektura godna polecenia, która może nas nakłonić do działania i lepszego życia. Jest jedną z książek, które warto mieć na swojej półce, by często do niej wracać.

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “„Pomysł na dobre życie” Mallika Chopra – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial