Blog lifestylowy

Brenna – nowy letni kurort

Brenna – nowy letni kurort

Brenna to niewielkie miasteczko w Beskidzie Śląskim, gdzieś pomiędzy Wisłą, a Szczyrkiem. Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób o niej słyszało, a teraz powoli ta mała miejscowość zaczyna wyrastać na następny kurort w Beskidzie. Ja osobiście obserwuję ten rozwój z pewną satysfakcją ponieważ moja rodzina ma tutaj swój dom letniskowy, dlatego od kilkunastu lat patrzę na nowe obiekty powstające jak grzyby po deszczu.

Obecnie mamy już w Brennej park turystyki z nowoczesnym amfiteatrem, gdzie odbywają się liczne koncerty i festiwale, kilka całkiem niezłych restauracji, Kozią Zagrodę, Ogród Zielin i ośrodki jazdy konnej. A w ostatnim czasie zbudowano park linowy z prawdziwego zdarzenia jakiego nie powstydziłby się ani Szczyrk ani Wisła.

Oczywiście nieodłącznym gwoździem programu jest kąpiel w górskiej rzece i opalanie się na jej brzegu. Ludzie coś tam przebąkują o budowie Aqua Parku ale według mnie to całkiem niepotrzebne. Wystarczy jeden porządny basen z odpowiednią infrastrukturą. Chociaż marzenia niektórych mieszkańców są ogromne i żeby prześcignąć Szczyrk, czy Ustroń chcieliby postawić nowoczesny pomnik zrobiony z żelaza i stali, wykonany za pomocą nowoczesnych technologii takich jak  cięcie laserem 3d . Pomnik jakiego nie ma na Śląsku czy nawet w całej Polsce. A ja chciałabym móc z moimi dziećmi, tak jak dawniej z moim dziadkiem czy mamą, iść górską ścieżką na Karkoszczonkę czy Błatnią. Niekoniecznie Brenna musi być podobna do Szczyrku czy Wisły. Niech zostanie sobą.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Migawki z Zielonej Góry

Suplementy diety w proszku Vitter Pure – opinia

Zamek w Pieskowej Skale na weekend

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “Brenna – nowy letni kurort”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial