Blog lifestylowy

Zamek w Pieskowej Skale na weekend

Zamek w Pieskowej Skale na weekend

W dzisieszym wpisie przedstawiam wam kilka zdjęć z naszego ostatniego weekendu  w Ojcowskim Parku Narodowym (przez nieuwagę nie zmieniłam daty w aparacie). Oczywiście główną atrakcją jest zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa, które królują na wzgórzu nad Doliną Prądnika.  Oprócz wspaniałej renesansowej architektury zamku i zabytkowego dziedzińca, niezwykle urzekł nas malowniczy ogród, który najlepiej podziwiać z tarasu widokowego. Naszym córkom najbardziej spodobały się wieżyczki strażnicze, w których mogły się chować i jednocześnie zachwycać piękną okolicą. My w tym czasie mogliśmy zrelaksować się w Herbovej restauracji, delektując się małą czarną. Muszę przyznać, że w tym miejscu byliśmy kilka lat temu i obecny stan po przebudowie był pozytywnym zaskoczeniem. Pomimo wbudowanej nowoczesnej windy nadal został utrzymany charakterstar tego zamczyska w nowoczesnej oprawie. Z drugiej strony odżyły wspomnienia z wojaży po Europie i poranna kawa w Lublanie na Górze Zamkowej ( podobny charakter tylko w większej skali ).

Odwiedzając zamek w Pieskowej Skale konieczne trzeba przejść się spacerkiem do Maczugi Herkulesa – jednego z najważniejszych symboli Ojcowskiego Parku o wysokości 25 m. Dochodząc do skały od strony zamku uważajcie pod nogi i luźne kamienie na stromym zejściu. No i koniecznie powrotna droga pod murami zamku. Z tej perspektywy można dopiero docenić ile pracy i jakich dużych nakładów wymagało wybudowanie takiej budowli na stromej skale.

 

Już niedługo zapraszam na kolejny wakacyjny wpis, a w wolnej chwili zachęcam do odwiedzenia nas na  Instagramie 🙂

 

Zamek w Pieskowej Skale wakacje

 

Zamek w Pieskowej Skale ogrod

 

Zamek w Pieskowej Skale dobra kawa

 

Zamek w Pieskowe Skale widok z gory

 

Zamek w Pieskowej Skale co warto zobaczyc

 

Zamek w Pieskowej Skale dziedziniec ogrod

 

Zamek w Pieskowej Skale galeria

 

Zamek w Pieskowej Skale widok z gory

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Z cyklu Piękno Polski – Zamek w Dobrej
Z cyklu Piękno Polski – Zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa
Piękno Polski – Kórnik z zamkiem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


1 thought on “Zamek w Pieskowej Skale na weekend”

  • Kiedy byłam tam wieki temu…czyli jakieś 10 lat, najbardziej zapadły mi kelnerki w zamkowej restauracji – ubrane w krakowskie stroje, podające kawę w szklance…tak, szklance bez ucha, za to na spodeczku. Jakbym wtedy cofnęła się do PRL. Ale widzę że coś się chyba jednak zmieniło:)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial