Blog lifestylowy

Czy warto posiadać ubezpieczenie w podróży ?

Czy warto posiadać ubezpieczenie w podróży ?

Już niedługo lato i wymarzony czas wakacyjnych wojaży. Wprawdzie na długo wyczekiwanym urlopie nie spodziewamy się wypadków, ale przezornie, gdyby wakacje okazały się wyjątkowo pechowe, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie w podróży . 

My również przed każdym dłuższym urlopem szukamy odpowiedniego ubezpieczenia dla całej rodziny. Jeśli wybieramy się w podróż z biurem podróży, wówczas nie musimy się o nic martwić, ponieważ biuro ma obowiązek ubezpieczyć nas od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

Jeśli sami planujemy dłuższy wyjazd zwłaszcza za granicę, osobiście szukamy najlepszego pakietu oferowanego przez firmy ubezpieczeniowe, aby zapewnić sobie ubezpieczenie w podróży .  Sprawdzamy, czy ubezpieczyciel posiada całodobowe centrum pomocy, czy za leczenie pieniądze są zwracane od początku wydatków, czy ubezpieczenie obejmuje NNW i koszty leczenia. Oprócz ochrony zdrowia warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie, które obejmuje pomoc prawną, pomoc w sytuacji, gdy zginie bagaż lub dokumenty, a także koszty hotelu w przypadku np. wielogodzinnego opóźnienia lotu samolotem.

Posiadając ubezpieczenie w podróży mamy pewność, że w razie wypadku nie będziemy mieli problemu z wypłatą należnego odszkodowania.  Warto również pamiętać, że w przypadku źle postawionej diagnozy lub zastosowania niewłaściwej terapii ze strony służby zdrowia przysługuje nam odszkodowanie medyczne . Aby uzyskać satysfakcjonujące zadośćuczynienie najlepiej wówczas powierzyć swoją sprawę firmom specjalizującym się w pozyskiwaniu należnych odszkodowań. Dzięki temu możemy być spokojni, ponieważ na pewno uzyskamy należne nam zadośćuczynienie, a nasz portfel wróci z wakacji w dobrej kondycji.

 

Zdjęcia: pixabay.com.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:

Lato, lato wszędzie …

Nad Balatonem

Migawki z Zielonej Góry

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


1 thought on “Czy warto posiadać ubezpieczenie w podróży ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial