Blog lifestylowy

” Biblia copywritingu ” Darek Puzyrkiewicz

” Biblia copywritingu ” Darek Puzyrkiewicz

” Biblia copywritingu ” Darka Puzyrkiewicza to książka, po którą niedawno sięgnęłam, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat pisania „dobrych tekstów”. Oczywiście byłam zainteresowana pisaniem tekstów SEO oraz prowadzeniem social mediów. Niestety w przedstawionym poradniku niewiele jest tego typu informacji. Można natomiast znaleźć wiele wartościowych porad dotyczących tworzenia treści sprzedażowych. 

 

” Biblia copywritingu ” – opis:

Dobry copywriter zawsze pilnie potrzebny!


Jak myślisz, kiedy powstała reklama? Kiedy ludzie zaczęli posługiwać się tekstami, które miały skłonić innych do kupna, skorzystania z usługi czy do określonego zachowania? Może Cię to zdziwi, ale reklama i copywriting są niemal tak stare jak pismo, a może nawet starsze! Już starożytni Sumerowie zachwalali swoje usługi na tabliczkach, a Grecy wypracowali skuteczne reguły pisania tekstów perswazyjnych. Dzisiaj mamy do dyspozycji nieco inne techniki i inne możliwości, ale dobry tekst reklamowy jest zawsze na czasie. Ty też możesz zostać rasowym copywriterem — takim, który wie, co i kiedy powiedzieć, umie rozwiać wątpliwości, dąży do celu i pokazuje go z odpowiedniej perspektywy. Naucz się mówić jasno i precyzyjnie i postaraj się na wskroś poznać swoich klientów. Jeśli chcesz tak działać, Biblia copywritingu powinna znaleźć się wśród Twoich ulubionych książek.

Znajdziesz tu bezcenne informacje o tym, jak pisać teksty perswazyjne i nie zgubić ich sensu po drodze. Zobaczysz, co wywołuje konkretne emocje i zdecydowane reakcje, jakie narzędzia warto wykorzystać w konkretnych sytuacjach i jak można nakłonić czytelników do podjęcia działań. Co więcej, ta książka w całości opiera się na przykładach z życia wziętych — odsłania dobre i złe strategie, które autor stosował przy różnych kampaniach reklamowych. Przede wszystkim jednak jej zadaniem jest przekonanie Cię, że copywriting wymaga wiary w produkt, wiary w siebie i chęci porozumienia się z klientem. Cała reszta to tylko dodatki.

 

” Biblia copywritingu” to książka o pisaniu przekonujących tekstów. Takich, które sprzedają dany produkt i prowadzą czytelnika prosto do formularza zamówienia. Znajdziecie tu wiele pomocnej treści na temat tego jak sprzedawać usługę lub produkt, tworzyć przekonujące oferty oraz reklamy internetowe.

Według autora poradnika, pisania dobrych tekstów, które skłonią czytelnika do akcji, każdy może się nauczyć. Wystarczy uwierzyć w siebie i w dany produkt. Autor przedstawia także trzyetapowy proces tworzenia każdego tekstu w oparciu o metodę trzech kapeluszy. Pierwszy kapelusz to „uważny słuchacz”, czyli pisanie polegające na słuchaniu własnych myśli i utrwalaniu ich na papierze lub w edytorze. Drugi kapelusz to „analityk biznesowy”, czyli sprawdzanie wartościowych notatek, które powstały w pierwszym etapie w kontekście tekstu sprzedażowego.   Trzeci kapelusz to „pan redaktor”, czyli etap w którym mamy mnóstwo notatek, z których można stworzyć ciekawy tekst.

Przedstawioną książkę polecam przede wszystkim osobom zajmującym się na co dzień tworzeniem ofert sprzedażowych oraz reklam. Uważam, że po poradnik powinni sięgnąć także przedsiębiorcy, którzy promują swoje usługi w internecie oraz osoby, które zostały zmuszone do zamknięcia działalności ale planują powrót do biznesu ( przy okazji dla chcących uwolnić się od zadłużenia polecam stronę https://www.oglosupadlosckonsumencka.pl/ , na której można znaleźć  wiele cennych informacji i porad prawnych).  Po zapoznaniu się z zaprezentowanymi technikami copywriterskimi będziecie mogli  tworzyć nie tylko ciekawsze teksty ale przede wszystkim pomożecie swoim klientom lub klientom zleceniodawcy dojść do do nowego, lepszego miejsca w życiu lub biznesie.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak zarabiać na sprzedaży online ?

Sklep internetowy bez tajemnic

Pozycjonowanie stron w czasach kryzysu

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “” Biblia copywritingu ” Darek Puzyrkiewicz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial