Blog lifestylowy

Jak podróżować bez stresu

Jak podróżować bez stresu

 
Już niedługo czas urlopów i wakacyjnych podróży. Odkąd jest z nami nasza kilkuletnia Oliwia, nasz wypoczynek planujemy zawsze tak, aby nasza córka była zadowolona. Oczywiście wakacje powinny być miłym czasem dla wszystkich, ale mając dzieci myślę, że wybierając cel podróży w dużym stopniu myślimy zwłaszcza o nich i wybieramy miejsca atrakcyjne zwłaszcza dla naszych pociech. My zawsze szukamy hoteli posiadających specjalną ofertę dla dzieci, dzięki czemu wiemy, że nasza córka będzie się czuła swobodnie i nie będzie narzekać na nudę.
Jak wiadomo, to gdzie pojedziemy, w znacznym stopniu zależy od dziecka, jego wieku, stanu zdrowia i dojrzałości emocjonalnej. Gdy Oliwka była zupełnym maluchem woleliśmy wyjazdy po kraju, ale teraz gdy ma już skończone kilka lat myślę, że śmiało możemy planować wyjazdy zagraniczne. Jeśli chodzi o środki lokomocji to bierzemy pod uwagę samolot lub ewentualnie podróż samochodem. Dlatego w dzisiejszym wpisie, postanowiłam zrobić małe porównanie tych dwóch środków transportu i jednocześnie zasięgnąć waszej opinii jak widzicie kwestę szybkiego i zarazem bezpiecznego podróżowania z dzieckiem.
 
Podróżowanie samolotem
 
Planując zagraniczne eskapady, myślę, że samolot dla większości z nas jest ulubionym środkiem lokomocji. Tym bardziej, że mamy do dyspozycji wiele tanich linii lotniczych, dzięki którym wyjazdy zagraniczne są już na każdą kieszeń. Aby upolować jakąś ciekawą ofertę lotniczą, internet jest oczywiście głównym źródłem cennych informacji. Warto rozejrzeć się za zniżką, ponieważ dzieci powyżej 2 lat muszą zajmować już własne siedzenia i ich bilet kosztuje często tyle co dla dorosłego. Dlatego warto śledzić strony internetowe interesujących nas przewoźników, a także  newslettery serwisów publikujących informacje o promocjach ( np.: fly4free.pl). 
Niewątpliwym plusem podróżowania samolotem jest oczywiście fakt, iż samolot to nadal najbezpieczniejszy środek lokomocji.

podróżowanie samochodem
Podróżowanie samochodem
 
Choć nasza córka przyzwyczajona jest do kilkugodzinnych podróży samochodem, nie jestem pewna czy w przypadku podróży zagranicznych akurat ten środek lokomocji jest odpowiedni. Jednak jak wiadomo, duża liczba osób właśnie tak podróżuje.  Z własnego doświadczenia wiem, że wyjazd samochodem mimo iż męczący i często bardziej kosztowny ( stale rosnące ceny benzyny i gazu ), ma jednak wiele plusów. Na pewno wygodą jest możliwość wyboru trasy i miejsc do których możemy podjechać w dowolnym momencie. Plusem jest również fakt, że możemy sami dostosować prędkość z jaką podróżujemy, a także liczbę postojów aby wszystkim pasażerom było wygodnie. Jednym słowem jesteśmy niezależni i wszystkie decyzje od początku do końca podejmujemy sami. Oczywiście kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drodze również.  
Niestety minusem takiego podróżowania jest np. awaria naszego samochodu. Jest to bardzo kłopotliwa sytuacja, zwłaszcza gdy jesteśmy z dziećmi. Taka niemiła niespodzianka spotkała nas kilka lat temu, gdy jechaliśmy ( na szczęście sami ) do Chorwacji. Wówczas, mimo, że nie mieliśmy problemów ze znajomością języka to cena za naprawienie usterki trochę nas przytłoczyła. Na szczęście po tym incydencie wiemy już, że nawet będąc zagranicą możemy liczyć na polskie firmy mające swoje jednostki na terenie całej Europy, które świadczą usługi takie jak: pomoc drogowa, holowanie pojazdów czy nawet mobilny serwis tir   dzięki którym możemy uzyskać w krótkim czasie niezbędną pomoc po dużo niższych kosztach jakie przyszłoby nam ponieść. 
 
 
 
 
podróżowanie samolotem, blog, opinie, dzieci
 
 
 
 
 
zdjęcia: pinterest.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


11 thoughts on “Jak podróżować bez stresu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial