Blog lifestylowy

Jak ozdobić pisanki ?

Jak ozdobić pisanki ?

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i  już niebawem każdy z nas będzie przystrajać swój koszyczek wielkanocny.

Wśród różnych smakołyków przez nas przygotowanych na pewno nie może w nim zabraknąć jajek, które są jednym z symboli Wielkanocy.  Jajka są znakiem życia, siły, miłości i płodności. Aby cieszyć się ich widokiem, warto je pięknie przyozdobić, dlatego w dzisiejszym wpisie chciałam Wam przedstawić kilka propozycji jak ozdobić pisanki.
jak ozdobić pisanki
Jeśli chcemy pomalować pisanki, warto pamiętać, że kolor ma również symboliczne znaczenie. Czerwony przypomina o cierpieniu Chrystusa, fioletowy i niebieski są symbolem żałoby, natomiast żółty, zielony i różowy są znakiem radości ze Zmartwychwstania.
Pomysłów na ozdobienie pisanek jest wiele. Bardzo popularne są wydrapywanki, oklejanie, malowanie pisakami,  lub zdobienie przy pomocy wosku. Intersująco wyglądają również cieniowane pisanki, wykonane za pomocą kolorowych sprejów.
Oczywiście możliwości jest bardzo wiele, ale mnie co roku najbardziej zachwycają jajka ozdobione za pomocą metody decoupage. Dzięki kolorowym wzorom z serwetek, odrobiny kleju i pędzelka możemy stworzyć naprawdę oryginalne pisanki.
jak ozdobić pisanki wydrapywanki
Na stronie westwing.pl, znalazłam również pisanki przypominające marmur, które także bardzo mi się spodobały, a w dodatku są największym tegorocznym trendem. I jak się okazuje, do ich przygotowania wystarczą kolorowe lakiery do paznokci.
jak ozdobić pisanki marmurkowe

 

Na zakończenie, pozostaje mi życzyć Wam udanej zabawy przy malowaniu i dekorowaniu tegorocznych pisanek. Niech pięknie wyglądają w koszyczku i na świątecznym stole, a także niech pozostawią miłe wspomnienia ze wspólnego przygotowywania.
zdjęcia: westwing.pl, etsy.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


14 thoughts on “Jak ozdobić pisanki ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial