Blog lifestylowy

Festiwal Słowian i Wikingów 2017

Festiwal Słowian i Wikingów 2017

Festiwal Słowian i Wikingów to wydarzenie, w którym wzięliśmy udział podczas naszych tegorocznych wakacji nad morzem. Był to XXIII festiwal, który odbył się w dniach 4-6 sierpnia w Wolinie.

 

Festiwal Słowian i Wikingów sierpień 2017

 

Festiwal Słowian i Wikingów to impreza, podczas której zwiedzający mają okazję przeżyć „żywą lekcję historii” i zobaczyć jakie zawody wykonywano, jakie potrawy przyrządzano, jak spędzano wolny czas oraz jak wyglądały zbroje wojowników.

 

 

Festiwal Słowian i Wikingów wyjazd z dziećmi

 

Festiwal okazał się wielką atrakcją zwłaszcza dla naszych dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje uzbrojenia średniowiecznego wojownika, podczas których można było przymierzyć niektóre elementy. Ciekawą atrakcją były również pokazy średniowiecznych rzemiosł, m.in.: garncarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa, złotnictwa i bursztyniarstwa. Podczas imprezy można było wziąć również udział w prezentacjach i degustacjach średniowiecznych przysmaków.

 

Festiwal Słowian i Wikingów sierpień 2017 wolin

 

Podczas festiwalu chętnie zwiedziliśmy również chaty wikingów. Dowiedzieliśmy się, że wikińskie domy składały się tylko z jednego pomieszczenia, które w zależności od potrzeb, były dzielone na mniejsze (np. na stajnie dla zwierząt). Wzdłuż ścian izby umieszczone były ławy pokryte skórami zwierząt, które służyły do siedzenia i spania. Po środku izby było palenisko, które było głównym źródłem ciepła i światła.

Przyznam, że chaty wikingów najbardziej zaintrygowały (oczywiście oprócz zbroi wojowników) nasze córki, które nie potrafiły wyobrazić sobie mieszkania w jednym pomieszczeniu. W dodatku oświetlonym tylko paleniskiem lub ewentualnie lampą napełnioną woskiem. Tym bardziej, że przed wyjazdem robiliśmy zakupy aby doświetlić nasz dom ( przy okazji polecam sklep z asortymentem związanym z oświetleniem i elektroniką ultra-elektro.pl).

Na koniec naszego pobytu w Wolinie czekało na nasze dzieci to co najprzyjemniejsze, czyli plac zabaw dla najmłodszych. Córki wzięły udział w grach, zabawach, konkursach i turniejach oczywiście utrzymanych w średniowiecznym klimacie.

 

 

Festiwal Słowian i Wikingów wioska

 

Festiwal Słowian i Wikingów wikingowie

 

Festiwal Słowian i Wikingów atrakcje

 

Festiwal Słowian i Wikingów słowianie

 

Festiwal Słowian i Wikingów łódź wikingów

 

Festiwal Słowian i Wikingów tańce

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


8 thoughts on “Festiwal Słowian i Wikingów 2017”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial