Blog lifestylowy

” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” – recenzja

” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” – recenzja

” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” to kolejna nowość Wydawnictwa Studio Emka. Autorem książki jest Steve Case – wielka postać amerykańskiej i światowej gospodarki, o znaczeniu porównywalnym z bardziej w Polsce znanym Jobsem czy Gatesem.

 

Steve Case to prawdziwy wizjoner, założyciel America Online – firmy, która w szczytowym momencie swego rozwoju obsługiwała blisko połowę amerykańskiego ruchu internetowego. Była też pierwszym przedsiębiorstwem internetowym, które weszło na giełdę.

Steve był także założycielem Revolution oraz jednym z twórców Startup America, inicjatywy Białego Domu powołanej w celu promowania nowatorskiej przedsiębiorczości.

 

 

Trzecia fala książka recenzja

 

 

W przedstawionej książce autor chce nam uświadomić, że nadchodzi trzecia fala internetu, która radykalnie zmieni najważniejsze gałęzie gospodarki i doprowadzi do odrodzenia przedsiębiorczości. 

” Trzecia fala ” skierowana jest dla każdego, kto chce przetrwać i rozwijać się w tej szybko zmieniającej się epoce cyfrowej.

 

Steve Case wyróżnia trzy fale internetu:

  • Pierwsza fala – ( 1985 – 1999 ) TWORZENIE INTERNETU. Tworzenie fundamentów świata oplecionego siecią. AOL i inne firmy zapewniły konsumentom połączenia internetowe.
  • Druga fala – ( 2000 – 2015 ) GOSPODARKA APLIKACJI I REWOLUCJA KOMÓRKOWA. Start-upy zajmujące się poszukiwaniem, społecznościami i e-handlem rozwijają się w internecie. Wyszukiwarki, takie jak Google, ułatwiły przeglądanie ogromnych ilości informacji dostępnych w sieci. Amazon i eBay stworzyły sklep ze wszystkim. Podczas drugiej fali rozwinęły się również portale społecznościowe, przyciągając miliard użytkowników. To właśnie podczas trwania drugiej fali Apple zaprezentowało iPhone’a, Google Androida i narodził się ruch komórkowy. Smartfony i tablety stały się napędem nowego internetu, tworząc gospodarkę, która miała zapełnić świat milionami aplikacji mobilnych.
  • Trzecia fala – 2016 INTERNET WSZYSTKIEGO. Wszechobecne łącza pozwalają przedsiębiorcom przekształcać wielkie sektory w rzeczywistym świecie. To epoka, w której przedsiębiorcy rzucą wyzwanie najpotężniejszym branżom świata, które mają największy wpływ na nasze codzienne życie. Przebudują nasz system opieki zdrowotnej i przekształcą edukację. Stworzą produkty i usługi, dzięki którym nasze jedzenie będzie bezpieczne, a dojazd do pracy łatwiejszy.

 

 

Trzecia fala książka recenzja blog

 

 

” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” składa się jakby z kilku części. W pierwszej autor opowiada o swoim życiu, o swoich sukcesach i porażkach. Nawiązuje do „Trzeciej fali” Alvina Tofflera, która go zafascynowała już podczas studiów i całkowicie zmieniła jego sposób myślenia o świecie oraz o jego przyszłości. Case opisuje również swoje doświadczenia jakie zdobył zakładając AOL, a następnie o rozwoju korporacji i fuzji z Time Warner. Dzieli się także swoimi doświadczeniami w fundacji na rzecz wsparcia innych przedsiębiorców.

W dalszej części książki autor udziela rad przedsiębiorcom, którzy będą funkcjonować w ramach trzeciej fali. A na końcu daje wskazówki jaka jest rola instytucji rządowych w rozwoju nowoczesnej gospodarki i społeczeństwa.

Podsumowując ” Trzecia fala ” Case’a wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest to niezwykle pouczająca książka opisująca sprawy ważne z zakresu nowych technologii, o których warto wiedzieć. Posłużę się cytatem jednej z opinii, iż książka „kreśli niesamowitą mapę drogową ku przyszłości – która pozwala nam zrozumieć zmiany technologiczne przekształcające naszą gospodarkę i świat ” ( Sheryl Sandberg ).

 

Inne ciekawe propozycje Wydawnictwa Studio Emka:

Etyka i odpowiedzialność w świecie finansów
Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


1 thought on “” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial