Blog lifestylowy

Aktywna zima – wybieramy narty dla dzieci

Aktywna zima – wybieramy narty dla dzieci

Nie ma takiego dziecka, które nie lubi zimy, tym bardziej, gdy już nauczy się jeździć na nartach. W tym roku również i my stawiamy na aktywny wypoczynek z dziećmi podczas zbliżających się ferii zimowych, dlatego narty dla dzieci będą jednymi z pierwszych na naszej liście rzeczy do zabrania.

 

 

narty dla dzieci na co zwrócić uwagę

 

 

Od kiedy można uczyć dziecko jazdy na nartach ?

Obserwując dzieci na stoku, myślę, że  już trzylatki uczą się błyskawicznie i wspaniale utrzymują równowagę na nartach. A im starsze dzieci, tym więcej możliwości nauki.

Pewnie nurtuje Was również pytanie, czy uczyć dzieci samemu, czy zatrudnić instruktora? Myślę, że oba warianty mają swoje plusy i minusy. Na pewno z instruktorem dziecko uczy się szybciej, ale z drugiej strony omija nas wtedy wspólna nauka i zabawa.

 

Jak dobrać narty dla dzieci ?

Wybierając sprzęt dla dzieci, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość, dlatego warto zainwestować w dobre, sprawdzone marki. W końcu od tego zależy bezpieczeństwo naszych pociech. Powiem szczerze, nie jestem super fachowcem od sprztu narciarskiego, a również moje umiejętności jazdy na nartach są dość przeciętne. Z resztą jak patrzę na narciarzy na stoku, to większość z nas, to typowi ” niedzielni narciarze „, no może niektórzy „weekandowi”. Poza tym, ostatnimi laty na rynku pojawiło się tak wiele nowych typów nart, dostosowanych do różnych stylów jazdy, że nie tylko ja ale i mój mąż, który jeździ na nartach przez prawie całe życie, bo od 5 roku życia pogubiliśmy się w tym, co jest naprawdę dobre w tej kwesti dla naszych dzieci. Dlatego powiem Wam jeszcze raz szczerze, powierzcie dobór nart, kijków i kasków prawdzimym fachowcom. Niech to będzie instruktor na stoku, ten który ma nauczyć nasze dziecko jaździć na nartach. W tym przypadku mamy jeszcze jeden plus, w wypadku gdyby nasza pociecha robiła marne postępy w trudnej sztuce narciarstwa nie będzie to wina złego sprzętu.

Praktycznie, patrząc na ten problem, to jeśli na narty w sezonie wyjeżdżamy tylko okazyjnie, wówczas o wiele taniej i praktyczniej jest skorzystać z wypożyczalni, które również dysponują dobrym sprzętem. Tam też są profesjonaliści, którzy dobiorą nam odpowiedni sprzet i doradzą jak dobrze z niego korzystać. Niesie to również inne korzyści, bo w zależności od dokonywanych posępów możemy przetestować wiele różnych nart w zależności od typu, długości, ciężaru i wybrać te, w których czujemy się najlepiej.  Dopiero wtedy warto rozbić przysłowiową skarbonkę i kupić narty na następne …. trzy sezony.

Ale nie samymi nartami narciarz żyje ….

 

Wyjazd na narty to doskonała okazja do ruchu zimą dla całej rodziny. W tym sezonie również i ja mam zamiar zadbać bardziej o swoją kondycję. Oczywiście oprócz podstawowego wyposażenia planuję zaopatrzyć się w stylową opaskę xiaomi ( dostępna tutaj: https://www.aze.com.pl/pl/c/Opaski-Xiaomi-Mi-Band/48 ), która nie tylko pomaga kontrolować funkcje życiowe, ale także ćwiczyć wydajniej. Gadżet ten posiada wiele funkcji, począwszy od mierzenia pulsu, przebytego dystansu, a nawet spalonych kalorii. Myślę, że okaże się bardzo przydatny na stoku, a także podczas innych aktywności fizycznych.

 

narty dla dzieci opaska xiaomi do ćwiczeń

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “Aktywna zima – wybieramy narty dla dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial