Blog lifestylowy

Praca w korporacji – „Hodowca świń” recenzja

Praca w korporacji – „Hodowca świń” recenzja

„Hodowca świń” to jedna z nowości Wydawnictwa Burda, której premiera odbyła się 13 września 2017 r. Autorką jest Anna Zacharzewska, z wykształcenia ekonomistka, która doskonale wie jak wygląda praca w korporacji, ponieważ przez kilkanaście lat pracowała dla dużych międzynarodowych firm.

 

 

praca w korporacji książka recenzja blog

 

 

Tytuł powieści „Hodowca świń” to oczywiście metafora życia w korporacji. Mimo iż książka jest fikcją literacką, wiele wątków brzmi na prawdę bardzo realistycznie. Autorka z wielką precyzją przedstawia psychologiczne aspekty życia w dużych firmach oraz losy ludzi, którzy ślepo gonią za karierą.

 

Fabuła książki skupia się na właścicielu firmy z branży mięsnej oraz na kadrze wyższego szczebla. Prezes Rafał Tusza, uzależniony od władzy i operacji plastycznych bezwzględny despota, zabiera swój zespół dyrektorów na wyjazd integracyjny. Mimo iż nikt nie ma ochoty jechać, każdy udaje entuzjazm i podekscytowanie. Na miejscu okazuje się, że będą mieszkać w zapuszczonym gospodarstwie wiejskim. Jakby tego było mało, szef na wstępie przeszukuje walizki współpracowników, zabierając telefony, tablety i jedzenie. Następnie rozdziela ich na dwa pokoje. Wkrótce potem okazuje się, że w gospodarstwie nie ma nic do jedzenia … Od tej chwili zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie … Walka na śmierć i życie, w której wygrać mogą tylko najsilniejsi.

 

„Hodowca świń” to pełen napięcia thriller psychologiczny, połączony z elementami czarnego humor. Przedstawia ciemną stronę „korpożycia” –  nieustannego „wyścigu szczurów”, wyzysku i mobbingu. Książka zmusza do refleksji, pokazując co potrafi zrobić z człowiekiem praca w korporacji, jak daleko potrafi się on posunąć aby zachować stanowisko, władzę i godność. Jest to wartościowa powieść, którą bez wątpienia Wam polecam.

 

 

praca w korporacji książka hodowca świń wydawnictwo burda

 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Praca w korporacji – „Hodowca świń” recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial