Blog lifestylowy

” Czwarta władza szóstej B ” Adam Studziński – recenzja

” Czwarta władza szóstej B ” Adam Studziński – recenzja

” Czwarta władza szóstej B „ autorstwa Adama Studzińskiego to nowa propozycja Wydawnictwa Dreams dla młodszych czytelników. Książka dostępna jest na rynku od września 2020 r.

” Czwarta władza szóstej B ” – opis:

Szkolny portal informacyjny? Ale nuda! Kto by chciał go prowadzić?

Nowy! On jeden wiedział, jaką władzę dają media. Można mieć wpływ nie tylko na sprawy innych uczniów, lecz także na decyzje dyrektora szkoły. A może nawet na ujęcie groźnego przestępcy…?

Współczesne media są pełne manipulacji. Dlaczego tak jest i jak się przed nią bronić? To opowieść, która obnaża mechanizmy społecznego przekazu, pokazuje wartość krytycznego myślenia i przestrzega przed bezmyślnym przyjmowaniem sensacyjnych newsów.

czwarta wladza szostej b wydawnictwo dreams recenzja

Głównymi bohaterami powieści są uczniowie tytułowej klasy szóstej B, a w szczególności Franek, Melania oraz Nowy zwany Oskarem. Na początku roku szkolnego od swojej polonistki otrzymują propozycję wzięcia udziału w projekcie, polegającym na prowadzeniu internetowego portalu informacyjnego. Początkowo wszyscy za wyjątkiem Oskara niechętnie podchodzą do nowego zadania. Jedynie Nowy widzi potencjał w mediach oraz możliwości jakie dają. Pierwotnie debiutanckie teksty młodych dziennikarzy nie cieszą się zbyt dużą popularnością ale z czasem, gdy zaczynają stawać się coraz bardziej odważne i niekoniecznie zgodne z prawdą, zyskują coraz więcej nowych czytelników i polubień. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy uda im się wywiązać z projektu? Czy zrozumieją jak powinno wyglądać prawdziwe, profesjonalne dziennikarstwo i jakie są granice norm oraz zasad, których nie wolno przekraczać?

” Czwarta władza szóstej B ” to niezwykle wartościowa lektura dla młodszych czytelników. Pokazuje ” władzę ” jaką dają media oraz przedstawia zagrożenia wynikające z użytkowania internetu zwłaszcza przez dzieci. Ukazuje techniki manipulacji, możliwości grania na emocjach oraz skutki jakie może wywołać udostępnianie nieprawdziwych informacji. Książka godna polecenia.

Czwarta władza szóstej B opinia o ksiazce blog

WARTO PRZECZYTAĆ:

” Zaginione miasta . Strażniczka ” – recenzja

” Twoje fotografie ” Tammy Robinson – recenzja

Jesienne premiery Wydawnictwa IUVI

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


11 thoughts on “” Czwarta władza szóstej B ” Adam Studziński – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial