Blog lifestylowy

” Zaginione miasta . Strażniczka ” – recenzja

” Zaginione miasta . Strażniczka ” – recenzja

” Zaginione miasta . Strażniczka „ autorstwa Shannon Messenger to jedna z najnowszych propozycji Wydawnictwa IUVI. To pierwsza część bestsellerowej serii, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach, którą możecie nabyć od 16 października br.

 

” Zaginione miasta . Strażniczka ” – opis:

Sophie ma tajemnicę: jest telepatką – słyszy myśli otaczających ją ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i także słyszy myśli. Sophie odkrywa, że istnieje miejsce dla takich jak ona i że jeśli pozostanie ze swoją rodziną, narazi ją na śmiertelne niebezpieczeństwo. Musi błyskawicznie podjąć decyzję, porzucić wszystko i rozpocząć
nowe życie w miejscu kompletnie różnym od tego, do którego przywykła.

Sophie musi nauczyć się nowego świata, a nie wszyscy są zachwyceni jej powrotem do „domu”. Na samym dnie jej pamięci skrywają się bowiem tajemnice: kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją wśród ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata. Sophie musi do nich dotrzeć, zanim wpadną w niepowołane ręce osób, którym bardzo na nich zależy. I które są gotowe dla nich zabić…

 

Jak widzicie  z powyższego opisu, ” Zaginione miasta . Strażniczka ” to barwna opowieść, która na pewno przypadnie do gustu fanom Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona. W przedstawionej książce została ukazana historia 12 – letniej Sophie, która potrafi odczytywać ludzkie myśli i komunikować się za pomocą zmysłów. Niestety jest to dla niej bardzo uciążliwe i męczące. Ponadto jej niezwykłe umiejętności, powodują, że dziewczyna czuje się coraz bardziej wyobcowana i zagubiona w świecie ludzi. Momentem przełomowym w jej życiu jest spotkanie Fitza, który ma podobne uzdolnienia telepatyczne. Jak się późnie okazuje, oboje pochodzą z innego, równoległego  świata … – świata elfów, krasnali i karłów. Czy uda się Sophie odnaleźć prawdę o sobie samej ? Czy dowie się kim tak naprawdę jest ?

” Zaginione miasta . Strażniczka ” to ciekawa opowieść, pełna niezwykłych przygód, która z pewnością zainteresuje młodszych czytelników oraz wszystkich miłośników science fiction. Jest napisana lekkim językiem i momo że zawiera 400 stron, czyta się ją błyskawicznie. Jeśli chcecie przenieść się w świat magii i czarów, polecam na jesienno – zimowe wieczory.

 

Zaginione miasta strazniczka blog recenzja 2019

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Wiśniowe serce ” Cathy Cassidy – recenzja
” Najlepsi kowboje, którzy polecieli w kosmos ” – recenzja
Koraliki modułowe – pomysł na oryginalny prezent

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “” Zaginione miasta . Strażniczka ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial