Blog lifestylowy

” Mietek i skarb Wejhera ” Marta H. Milewska – recenzja

” Mietek i skarb Wejhera ” Marta H. Milewska – recenzja

W dzisiejszym wpisie przedstawiam wam książkę dla młodszych czytelników pt. ” Mietek i skarb Wejhera ” autorstwa Marty Honoraty Milewskiej. Jest to jedna z nowości Wydawnictwa Dreams, która pojawiła się na rynku we wrześniu br. 

” Mietek i skarb Wejhera ” – opis:

Mietek i jego drużyna zawsze są tam, gdzie coś się dzieje. Tym razem na międzynarodowym turnieju w nadmorskiej miejscowości. I właśnie podczas ich pobytu zaczynają się dziać zagadkowe rzeczy – znikają dzieła sztuki, a nawet… ludzie. A do tego jeszcze kręci się wokół nich jakiś podejrzany surfer dziwak.

” Mietek i skarb Wejhera ” to najnowsza część przygód osiedlowej drużyny piłkarskiej. To też książka o tym, że wygrana nie jest najważniejsza, a babcia zawsze zdąży na czas.

Głównym bohaterem przedstawionej książki jest Mietek, jeden z zawodników osiedlowej drużyny piłkarskiej. Razem ze swoimi przyjaciółmi gra w piłkę trzy razy w tygodniu, a w weekendy ma sparingi i różne mecze.  Jego drużyna dostaje zaproszenie do udziału w międzynarodowym turnieju piłkarskim, który ma odbyć się w nadmorskiej miejscowości Wejherowo. Po dotarciu pociągiem nad morze, okazuje się, że w hotelu oprócz innych sportowców biorących udział w turnieju znajdują się również … poszukiwacze skarbów. Podczas jednej ze zbiórek chłopcy poznają pana Ludwika, który odpowiada za porządek w hotelu i wie wszystko o okolicy. Opowiada on chłopcom o zwyczajach i nadmorskich legendach m.in. o legendzie Jakuba Wejhera. Zainspirowana opowieściami młodzież postanawia odwiedzić wejherowski klasztor, aby przekonać się, czy znajdą tam historyczny skarb. W czasie wyprawy okazuje się, że cenny medalion zostaje skradziony z podziemi klasztoru… Jak potoczy  się ta historia?  Czy uda się wyjaśnić kto stoi za kradzieżą medalionu?

” Mietek i skarb Wejhera ” to niewątpliwie wciągająca lektura dla młodych miłośników czytania. Najmłodsi znajdą w niej intrygujące przygody bohaterów oraz ciekawe legendy Wejherowa. Polecam na długie jesienne wieczory.

WARTO PRZECZYTAĆ:

” Lili w Krainie Baśni ” Nadiia Prystai – recenzja

” Tajemnicza wyprawa ” – opinia

Książkogry dla najmłodszych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “” Mietek i skarb Wejhera ” Marta H. Milewska – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial