Blog lifestylowy

” Tajemnicza wyprawa ” – opinia

” Tajemnicza wyprawa ” – opinia

W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam niezwykłą lekturę pt. ” Tajemnicza wyprawa „ Wydawnictwa Nowa Era. Jest to zbiór 30 opowiadań nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych ” Popisz się talentem  2018 „, o którym mogliście przeczytać w poprzednim wpisie.

 

” Tajemnicza wyprawa ” – opis:

To zbiór 30 opowiadań stworzonych przez dzieci – laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego ” Popisz się talentem 2018 „. Jest tu wszystko, co lubią młodzi czytelnicy: dynamiczna akcja, zaskakujące wydarzenia, dowcipne dialogi i wciągające historie. A także … miejsce na spisanie własnej opowieści. Dodano także nowość: Podróżownik, który ułatwi zaplanowanie wymarzonej wyprawy. A zatem do dzieła – przygoda czeka!

 

Po przeczytaniu moim dzieciom wszystkich opowiadań z książki ” Tajemnicza wyprawa „, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem niezwykłego talentu pisarskiego, fantazji oraz pomysłu na każdą historyjkę jaką wykazali autorzy zwycięzkich prac. Młodzi  pisarze zaskoczyli mnie poczuciem humoru oraz ciekawą i spójną fabułą swoich opowiadań. Myślę, że warto wspomnieć również o kolorowych i efektownych ilustracjch zredagowanych przez Wydawnictwo Nowa Era, które są doskonałym uzupełnieniem i ozdobą tekstu.

Przedstawiona książka podzielona została na dwie części: Szlak Pierwszej Przygody  (nagrodzone opowiadania uczniów klasy 1 – 3) i Szlak Odkrywców Tajemnic (nagrodzone opowiadania uczniów klasy 4 – 7), które dzieci mogą śledzić na zamieszczonych mapach. Ponadto razem z tajemniczym rodzeństwem Elą i Wojtkiem, którzy posiadają supermoce, mogą  odkryć sekrety różnych miast w Polsce oraz poznać polskie góry, morze, jeziora i równiny.

Myślę, że ” Tajemnicza wyprawa ” należy do tych ksiazek, do których dzieci będą chętnie wracać, a miejsca w niej wskazane warto odwiedzić, gdyż są naprawdę ciekawe, co osobiście sama stwierdziłam. Zapewniam Was, że wspólne odkrywanie interesujących miejsc na szlakach, będzie wspaniałą zabawą dla całej rodziny.

 

 

Tajemnicza wyprawa opowiadania konkurs

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Konkurs ” Popisz się talentem 2018 “
” Siła niedoskonałości ” Malwina Huńczak recenzja
Palmiarnia w Gliwicach – gwarancja udanego weekendu

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “” Tajemnicza wyprawa ” – opinia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial