Blog lifestylowy

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu

Podczas naszego wakacyjnego wyjazdu do Krakowa, o którym mogliście przeczytać we wcześniejszym wpisie, zwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu. Jak wiadomo, jest to jedno z najważniejszych muzeów w Polsce, gdzie zwiedzający mogą podziwiać pięknie umeblowane królewskie komnaty.

Ponieważ dzieci są jeszcze małe, uznaliśmy, że zwiedzanie komnat odłożymy na następny wyjazd,  a na razie skupimy się na zwiedzaniu dziedzińców, katedry oraz ogrodów królewskich.

Ze wzgórza wawelskiego z przyjemnością podziwialiśmy rozpościerającą się panoramę na Wisłę  i południową część Krakowa.

Skorzystaliśmy także z największej atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, czyli z zejścia stromymi i krętymi schodami do Smoczej Jamy.

Oczywiście największe wrażenie na naszych dzieciach zrobił ziejący co jakiś czas ogniem Smok Wawelski stojący przed jaskinią.

Na koniec spacerowaliśmy brzegiem rzeki wzdłuż wawelskich murów. Naszym córkom najbardziej przypadły do gustu restauracje na barkach przycumowane wzdłuż bulwarów. Oprócz specjałów jakie serwują te pływające obiekty, ku naszemu zdziwieniu, zaciekawiły je wszelkie liny służące do unieruchomienia, a nawet wąż do wody stosowany w transporcie morskim. Z zainteresowaniem wysłuchały nawet wykładu bosmana na temat tego specjalistycznego sprzętu. Można powiedzieć, że w ten sposób, spacerując wzdłuż Wisły, połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Zamek w Pieskowej Skale na weekend

Zamek w Będzinie – historia na wyciągnięcie ręki

Zamek Kliczków – jak Feniks z „ruin”

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “Zamek Królewski na Wawelu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial