Blog lifestylowy

Pierwszy dzień wiosny już dziś !

Pierwszy dzień wiosny już dziś !

Mimo iż za oknem pogoda zimowa, dzisiaj nadszedł upragniony pierwszy dzień wiosny . Dni są coraz dłuższe, przyroda powoli budzi się do życia i z tego co zapowiadają meteorolodzy, już niedługo będziemy cieszyć się pierwszymi, prawdziwymi promieniami słońca.

Pierwszy dzień wiosny to dla młodszych dzieci okazja do zabawy podczas topienia kolorowej Marzanny, a dla starszych korzystanie z Dnia Wagarowicza. Niestety w obecnych czasach pandemii i nauki zdalnej z wszystkich tych atrakcji trzeba zrezygnować. A szkoda, bo dla naszych najmłodszych obrzęd wrzucania słomianej Moreny ( jak zwykło się ją również określać ) stanowił zawsze niemałą atrakcję.

Dla mnie pierwszy dzień wiosny to zapowiedź rozpoczynających się prac w ogrodzie. Oczywiście przy sprzyjającej aurze. Prześwietlanie koron drzew i krzewów oraz czyszczenie tarasów, to konieczność, aby potem relaksować się na świeżym powietrzu i korzystać z uroków wiosny i lata. Na szczęście nasze małe pomocnice chętnie biorą udział przy porządkowaniu pozostałości po poprzednim sezonie. Grabienie zeszłorocznych, zeschłych liści tak, aby można było w pełni korzystać z naszego placu zabaw w ogrodzie, stanowi dla dzieci wspaniałą zabawę.

Pierwszy dzień wiosny w czasach pandemii 2021

WARTO PRZECZYTAĆ:

„Zielony pokój ” niesie relaks i spokój

Wiosenne inspiracje

Wielkanoc w krajach europejskich

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “Pierwszy dzień wiosny już dziś !”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial