Blog lifestylowy

Oświetlenie led na problemy

Oświetlenie led na problemy

Jest takie stare, chińskie powiedzenie, o niezbyt pozytywnym znaczeniu „Obyś żył w ciekawych czasach”…
No i żyjemy w bardzo interesujących czasach. Co jakiś okres wysypują nam się epidemie, katastrofy czy nawet wojny. Wszystko to, niesie za sobą coraz większe problemy w życiu codziennym każdej polskiej rodziny. Bo rozszalała się inflacja, zakręcili kurki z tym i tamtym w związku z czym ceny na nośniki energii i sama energia poszybowały jak orły w Tatrach.
Ja sama zaczęłam szukać oszczędności, szczególnie na energii, bo w domu poza CO wszystko mam na prąd. Od razu przeszłam na oświetlenie led . Zauważyłam, że można dobrać i barwę światła, i natężenie, a oszczędności na energii naprawdę mnie zaskoczyły pozytywnie. Ponieważ z wykształcenia jestem ekonomistą to tak dla zabawy ale i z czystej babskiej ciekawości zaczęłam przeliczać oszczędności jakie płyną ze zmiany oświetlenia, np. na halach magazynowych, czy zakładach przemysłowych. Szukając informacji o oświetleniach przemysłowych trafiłam na polską firmę NOWALED, która działa w naszym kraju od 2013 r. i produkuje oprawy led-owe nie w Chinach czy Tajlandii ale na naszym polskim podwórku. Dodatkowo cały czas się rozwijają  i udoskonalają swoje wyroby. Dowiedziałam się też przy okazji, że tak naprawdę sama dioda led jest wszędzie właściwie taka sama ale najważniejsza jest odpowiednia oprawa. To ona pozwala na prawidłowe ukierunkowanie oświetlenia, jego wzmocnienie lub rozproszenie. Oprawa nadaje światłu odpowiedni charakter jak właściwy strój podkreśla piękno i charakter kobiety. To wszystko o ledach i oprawach ledowych wyczytałam na nowaled.pl .
Warto podkreślić,  że firma produkuje również super wydajne i oszczędne oświetlenie ulic i parków. Tak sobie myślę, że zamiast rozważać chore projekty naszych radnych o wyłączaniu oświetlenia ulic i parków może zainwestować w nowoczesne systemy oświetleniowe i przetrwać te „ciekawe czasy” z jasnym spojrzeniem w przyszłość.

Czego życzę Wam wszystkim i sobie również w tym Nowym 2023 Roku.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Świąteczna gorączka zakupów

Ciepło i świątecznie

Idą święta Bożego Narodzenia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial