Blog lifestylowy

Dodaj mi skrzydeł ! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Dodaj mi skrzydeł ! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki? Co zrobić, aby dbało o porzadek w swoim pokoju? Jak przekonać je do okazywania wdzięczności? Co robić, aby dziecku bardziej się chciało? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w książce Joanny Steinke – Kalembka pt. ” Dodaj mi skrzydeł ! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną ? „. Poradnik został opublikowany przez Wydawnictwo Samo Sedno.

 

” Dodaj mi skrzydeł ! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną ?” – opis:

Autorka propaguje podejście do wychowania, polegające na budowaniu wspierającej relacji z dzieckiem i współdziałaniu. Motywowanie nie musi być przeciąganiem liny między dorosłym a dzieckiem. Zamiast metod opartych na nagrodach i karach, groźbach czy przekupstwach, sięgnij po sprawdzone sposoby, dzięki którym powstrzymasz potrzebę „naprawiania” dziecka. Zacznij skutecznie komunikować swoje oczekiwania oraz wprowadzać zasady, które będą wspólnie przestrzegane.

 

Jeśli czujecie, że napotykacie trudności w nakłonieniu dziecka do podjęcia jakiejś aktywności lub gdy chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób lepiej motywować dziecko do współpracy, koniecznie musicie przeczytać przedstawiony poradnik.

” Dodaj mi skrzydeł ! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną ?” podzielony jest na trzynaście rozdziałów, z których dowiecie się jak stworzyć środowisko, które będzie wspierać rozwój motywacji wewnętrznej u dziecka już od najwcześniejszych lat jego życia. Ponadto poznacie na czym polega budowanie dobrej relacji oraz w jaki sposób uwierzyć w dziecko, w jego potencjał i uwolnić się od nadawania etykiet. Książka pozwoli także odpowiedzieć na pytania, jak przekazywać najmłodszym nasze wartości, w jaki sposób nauczyć je wyznaczania sobie celów i pomóc w ich realizacji, a także jak mądrze chwalić i krytykować.

Poradnik napisany jest w sposób przystępny dla czytelnika. Jego niewatpliwym plusem są pojawiające się w każdym rozdziale ćwiczenia, przykłady, ciekawostki oraz wyszczególnione w ramkach wskazówki, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Książkę polecam wszystkim rodzicom, a zwłaszcza posiadającym dzieci w wieku od 7 do 14 lat, ponieważ to właśnie wtedy zaczynają pojawiać się problemy z motywacją.

 

 

Dodaj mi skrzydeł jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną recenzja

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ? ” recenzja
Z cyklu książka na weekend … – „ Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi „
” Czytamy w oryginale ” – skuteczny sposób nauki języka angielskiego
” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym ” – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


10 thoughts on “Dodaj mi skrzydeł ! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial