Blog lifestylowy

” Lubię czytać ze strzałką ” – opinia

” Lubię czytać ze strzałką ” – opinia

W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam ciekawą propozycję dla najmłodszych od Wydawnictwa Nowa Era i Świerszczyka. Jest to seria książek ” Lubię czytać ze strzałką „, na którą składają się trzy tytuły: ” Zwariowane litery „, ” Zaczarowane obrazki ” i ” Ukryte słowa „. Autorką premierowych książek jest Małgorzata Strzałkowska – ikona polskiej literatury dla dzieci.

 

” Lubię czytać ze strzałką ” – opis:

Jest to nowa seria książek ułatwiających naukę i doskonalenie czytania. Znakomite, pełne humoru wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ilustracje wybitnych polskich ilustratorów i ilustratorek stanowią punkt wyjścia do wspaniałej zabawy z czytaniem. Dziecko wykonuje rozmaite aktywności i uczy się czytać z wykorzystaniem kartonowej strzałki. Wykonywanie poleceń zawartych w wierszach uczy czytania ze zrozumieniem, poszukiwanie szczegółów w większej ilustracyjnej płaszczyźnie ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i koncentrację. Każdy z tomów to inny sposób na aktywne czytanie.

 

 

Lubię czytać ze strzałką opinia o książce

 

 

Tak jak wyżej wspomniałam na serię ” Lubię czytać ze strzałką ” składają się trzy tytuły: ” Zwariowane litery „, ” Zaczarowane obrazki ” i ” Ukryte słowa „. Ja dla swoich dzieci wybrałam drugą propozycję, czyli ” Zaczarowane obrazki „. Książka okazała się wspaniałym pomysłem na aktywne i rozwijające spędzanie wolnego czasu przez moje córki. Dziewczynki były zainteresowane nie tylko treścią ciekawych wierszy ale także poleceniami, których wykonanie ułatwiała dołączona kartonowa strzałka. Niewątpliwym plusem książki okazały sie także kolorowe ilustracje, które doskonale dopełniały tekst oraz pozytywnie wpływały na wyobraźnię i zachęcały do kreatywnego myślenia.

” Zaczarowane obrazki ” to także ciekawa propozycja dla rodziców, którzy pragną poprzez zabawę nauczyć swoje pociechy czytania. Na końcu przedstawionej publikacji znajdziecie wiele cennych rad opracowanych przez ekspertów. Są to m.in. odpowiedzi na pytania:   dlaczego czytanie jest ważne, w jakim celu czytać dzieciom wiersze, jak przygotować najmłodszych do nauki czytania, jak zacząć przygodę z książką oraz w jaki sposób zachęcać dziecko do lektury. Ponadto w książce znajdziecie  także propozycje zabaw z czytaniem dla początkujących z pomocą rodzica, dla zaawansowanych do samodzielnego wykonania przez dzieci oraz czytelnicze zawody pożeraczy książek dla całej rodziny. Przedstawiona publikacja okazała się bardzo przydatna, dlatego chętnie sięgnę po pozostałe dwa tytuły. Wam również polecam, tym bardziej, że cała seria ” Lubię czytać ze strzałką ” rekomendowana jest przez magazyn dla dzieci ” Świerszczyk „, który jest gwarancją mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu.

 

 

Lubię czytać ze strzałką seria nowa era

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Edukacyjne czasopisma dla dzieci
” Zguba zębiełków ” – opinia
” Moje maluchy ” – nowy magazyn dla najmłodszych

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “” Lubię czytać ze strzałką ” – opinia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial