Blog lifestylowy

” Pośród róż ” Myra Johnson – recenzja

” Pośród róż ” Myra Johnson – recenzja

” Pośród róż „ to jedna z nowości Wydawnictwa Dreams, która pojawiła się na rynku 25 września 2018 r. Jest to trzecia powieść z serii Kwiaty Edenu, której autorką jest Myra Johnson ( wcześniejsze publikacje to: „Upragniony deszcz” i „Pałac w chmurach” ).

 

” Pośród róż ” – opis:

Dziarska Rose Linwood wyrosła w Arkansas, na dzierżawionej farmie, która dla jej dwóch sióstr nigdy nie była wymarzonym miejscem. Pracując jednak u boku dziadka, nauczyła się kochać tę ziemię tak samo jak on. Teraz, gdy obie siostry wyszły za mąż i przeprowadziły się, a dziadek odszedł na wieczny odpoczynek, Rose się zawzięła, by samodzielnie utrzymać farmę. Jednakże zbiory poprawiają się bardzo powoli po suszy panującej w latach 1930 – 1931 i cały kraj zmaga się ze skutkami Wielkiego Kryzysu. Szukający pracy i jałmużny włóczędzy tułają się po okolicy z często nieuczciwymi intencjami, więc Rose ma zawsze w pogotowiu swoją niezawodną strzelbę.

Caleb Wieland, przyjaciel Rose, nie umie być takim farmerem, jakim był jego ojciec. Tegoroczne plony bawełny całkowicie przepadły przez szkodniki. Musi zrezygnować z farmy i szukać pracy, do której lepiej by się nadawał. Jedyną przeszkodą jest to, że nie może opuścić owdowiałej matki. Ponadto kocha się po cichu w Rose już od czasu szkoły podstawowej i nie jest w stanie znieść myśli, że będzie musiał ją zostawić. Oddałby wszystko, by zdobyć jej serce, ale uparta i niezależna Rose pokazuje kolce jak kwiat, którego imię nosi.

 

” Pośród róż ” to wartościowa i niezwykle wciągająca lektura. Czytając powieść, już od pierwszych stron będziecie mogli przenieść się w trudne czasy Wielkiego Kryzysu gospodarczego, których symbolem byli przymierający głodem kloszardzi szukający jałmużny. Dzięki niezwykłej lekkości pióra autorki z pewnością od razu zaangażujecie się w sprawy, którymi żyją główni bohaterowie – energiczna i wyjatkowo pracowita Rose oraz urzeczony jej płomiennymi włosami i zadziornym charakterem Caleb. Oczywiście nie myślcie, że jest to tani romans. To raczej pouczająca historia, która niewątpliwie zmusza do refleksji nad szukaniem swego miejsca w życiu i akceptacji, pokazując jednocześnie, że życie nieustannie potrafi nas zaskoczyć.

Przyznam, że bardzo miło spędziłam czas przy lekturze, dlatego mogę ją polecić na długie  jesienne wieczory. Sama chętnie sięgnę po dwie wcześniejsze propozycje autorki ze wspomnianej serii Kwiaty Edenu oraz z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnych nowości.

 

 

Pośród róż kwiaty edenu recenzja opinia blog

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Dom przy Foster Hill ” – recenzja
” Droga Karolino … ” – recenzja
Edukacyjne czasopisma dla dzieci

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “” Pośród róż ” Myra Johnson – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial