Blog lifestylowy

Inspirujące ozdoby ścienne do pokoju dziecięcego

Inspirujące ozdoby ścienne do pokoju dziecięcego

Czas letnich wojaży mamy już za sobą. Powróciła praca, szkoła i codzienne obowiązki. Dzień za dniem leci i tylko w słoneczne weekendy powracają wspomnienia letnich wyjazdów i przygód. Któregoś dnia, wygrzewając się na hamaku doszłam do wniosku, że trzeba coś w domu zmienić. Należy go ożywić, nadać ścianom charakteru i indywidualności. Trzeba wprowadzić w nasze otoczenie elementy lata, egzotycznej przygody, coś co pobudzi wyobraźnię, marzenia i tęsknotę za dalekimi podróżami. I tutaj jak zwykle sprawdziły się moje córki. Gdzieś w jakimś kąciku zabaw dla dzieci w galerii, czy restauracji, podczas jednego z naszych wyjazdów zobaczyły ozdoby ścienne w bajkowej scenerii. Okazało się, że były to tapety firmy Eudajmonia, które można znaleźć na stronie eudajmonia.eu . Sama nazwa nic mi nie mówiła. Na początku skojarzyłam to z następną firmą z europejskim rodowodem ale po zastanowieniu się doszłam do wniosku, że  gdzieś już to słowo obiło mi się o uszy. Kojarzyłam coś ze starożytną Grecją ale co to może mieć wspólnego z tapetami? W końcu spojrzałam do internetu i bingo.

Eudajmonia (gr. εὐδαιμονία)[1] – termin filozoficzny stosowany powszechnie w filozofii życia starożytnej Grecji. Eudajmonia, która w najprostszy sposób może być rozumiana jako szczęście. Teraz zrozumiałam, co jest w tych ozdobach ściennych, naklejkach i tapetach, coś co moje dzieci od razu dostrzegły. Obrazy w nich zawarte to spokój, ukojenie i uczucie pełnego szczęścia.   

W sklepie Eudajmonia można znaleźć wiele unikalnych kolekcji tapet i dekoracji ściennych dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Są tu oryginalne wzory dla miłośników egzotycznych zwierząt, safari i mieszkańców podwodnych przestworzy.
Myślę, że pokój moich dziewczynek będzie przypominał po tej metamorfozie istną afrykańską dżunglę połączoną z australijskimi lasami. Na ścianach będą na przemian stąpały olbrzymie słonie i długoszyje żyrafy z skaczącymi kangurami, a małe małpki będą się bawiły z misiami koala. Tak, takie obrazy nie tylko u dzieci ale i u dorosłych rozbudzają marzenia o egzotycznych podróżach i przygodach z nimi związanych.
Tak więc moi drodzy obudźmy marzenia  !!!

 

Zdjęcia: eudajmonia.eu

WARTO PRZECZYTAĆ:

Panele 3D – oryginalny sposób dekoracji ścian

Jak urządzić pokój dziecięcy ?

Designerskie meble i akcesoria dla dzieci

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial