Blog lifestylowy

” Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno ” Michéle Fitoussi

” Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno ” Michéle Fitoussi

” Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno ” to najnowsza biografia „Cesarzowej Piękności ” ( jak zwykło nazywać się Helenę Rubinstein ), która miała swoją polską premierę 7 listopada br. Autorką biografii jest znana francuska dziennikarka, scenarzystka i pisarka – Michéle Fitoussi.

Mimo iż książka jest dość obszerna, to zapewniam Was, że warto ją przeczytać, aby  poznać  losy tak wybitnej kobiety jaką była Helena, prawdziwa rewolucjonistka na rynku produktów do pielęgnacji ciała, twórczyni prawdziwego imperium kobiecej urody.

 
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Helena ( Chaja ) Rubinstein przyszła na świat w 1872 roku w żydowskiej ubogiej rodzinie na krakowskim Kazimierzu i była najstarszą z ośmiu córek Hercla i Augusty. Od samego początku cechowała się niezwykłą odwagą i samodzielnością. Gdy wyjechała samotnie do Australii ( mając 24 lata ) dostała od matki 12 małych słoiczków z kremem – jak 12 talizmanów mających ją chronić. Krem okazał się skarbem w ekstremalnym klimacie Australii. 
Pierwszą maść wyprodukowała w kuchni, używając składników roślinnych i lanoliny ale nigdy nie zdradziła szczegółów kompozycji. W 1902 roku w wynajętym mieszkaniu w Melbourne otworzyła pierwszy salon piękności. Jako pierwsza zwróciła uwagę na podział skóry na suchą, tłustą i normalną. Alarmowała aby nawilżać skórę, wymyśliła samoopalacz, krem usuwający plamy, mascarę w tubce i wiele innych dobrze nam dzisiaj znanych kosmetyków. 
Gdy stworzyła imperium na trzech kontynentach, ściągnęła z Polski siostry, siostrzenice, kuzynki aby powierzyć im swoje salony ( w Australii, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku ), gdyż tylko do swojej rodziny miała zaufanie.
Dla Madame praca była jej pasją. Niestety przez pracoholizm i jej wieczną nieobecność w domu nie układało jej się życie prywatne. Jej pierwszy mąż Edward William Titus regularnie ją zdradzał. Ich małżeństwo doświadczało licznych wzlotów i upadków, ostatecznie rozpadło się po 30 latach. Owocem tego związku byli dwaj synowie Roy i Horace. Niestety z nimi Helena również nie miała dobrych relacji. Synowie czuli się niekochani, a dobrobyt nie mógł im zaspokoić braku miłości.
Jej drugim mężem ( za którego wyszła w wieku 66 lat ) był książę Artchil Gourielli – Tchkonia, z którym również nie mogła spędzać zbyt wiele czasu. Ale książę nawet jeśli miał jakieś przygody na boku, zawsze był dyskretny i pełen szacunku dla żony.
Helena uwielbiała luksus, a co za tym idzie dalekie podróże, wielkie apartamenty, biżuterię, dzieła sztuki a także modę. Przez całe życie ubierała się w największych domach mody ( Chanel, Dior, Yves Saint Laurent ) i uważała się za najlepszą ambasadorkę swojej marki.
Była jedną z najbogatszych kobiet świata. Kiedy umierała w 1965 roku jej imperium było warte 100 milionów dolarów, liczyło 32 tysiące pracowników. Większość majątku odziedziczyła rodzina natomiast część trafiła do Fundacji Heleny Rubinstein. W 1988 roku firmę odkupiło L’Oréal. Sprzedaż produktów skoncentrowana została na Europie i Azji, gdzie artykuły Heleny Rubinstein cieszą się powodzeniem. W roku 2007 Demi Moore została muzą marki.
W książce opisano życie wielkiej kobiety z pasją, którą w pełni zrealizowała ale przypłaciła to swoim życiem prywatnym. To pokazuje, że aby być w pełni szczęśliwą trzeba znaleźć ten złoty środek.  Mnie osobiście życiorys Heleny Rubinstein pobudził do refleksji i przemyśleń, co tak naprawdę jest sensem życia. Dlatego też polecam tę publikację, gdyż nie ma lepszych przykładów i wzorców jak autentyczne życiorysy” Wielkich tego Świata”.

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


10 thoughts on “” Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno ” Michéle Fitoussi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial