Blog lifestylowy

Walentynki w Paryżu – relacja z wyjazdu

Walentynki w Paryżu – relacja z wyjazdu

W dzisiejszym wpisie ” Walentynki w Paryżu ” przedstawiam wam relację z naszego wyjazdu do najsłynniejszego miasta zakochanych 🙂  Bo gdzie najlepiej świętować Walentynki ? Oczywiście – w Paryżu … 🙂 

Recenzując książkę dotyczącą paryskiego szyku wspomniałam o spędzeniu tegorocznych Walentynek właśnie w tym miejscu. I tak też się stało. Właśnie wróciliśmy z dość wyczerpującej podróży i jesteśmy na etapie rozpakowywania walizek 🙂

Jeśli chodzi o podróż, to Paryż przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. U nas jeszcze typowa zima ale po przekroczeniu granicy niemiecko – francuskiej poczuliśmy już początek prawdziwej wiosny.

Zwiedzanie tego uroczego miasta rozpoczęliśmy oczywiście od symbolu Paryża, czyli Wieży Eiffla ( z 1889 roku). Już samo dojście do niej jest ekscytujące.

Najlepszym miejscem na pierwsze spotkanie z Wieżą jest Plac Trocadero ze swymi muzeami w kształcie podkowy i dwoma ciągami schodów. A w dole cudowne fontanny z rzeźbami skąpanymi w słońcu i wodzie. Z każdym krokiem odkrywamy inną Wieżę Eiffla, najpierw jest taka jak na obrazkach i dziecięcych figurkach ale w miarę zbliżania się widzimy jej ogrom a zarazem misterny kunszt z jakim połączono te tysiące ton stali w jedno piękne dzieło. Jedynym porównaniem jakie ciśnie się mi na usta to fantastyczna 300 metrowa koronka utkana z niespotykaną finezją i lekkością. 

Patrząc na to fantastyczne  ” monstrum „, aż nie chce się wierzyć, że od samego początku swego istnienia miała być to tymczasowa konstrukcja, którą rozrzutni Francuzi po Wystawie Światowej chcieli ” przerobić na żyletki „. Na nasze szczęście jak to często bywa uratował ją czysty przypadek, inny cudowny wynalazek jakim było radio. Na wierzy zamontowano nadajniki radiowe, które były bardzo pomocne w komunikacji i sprawach militarnych. To przesądziło, że do dziś możemy podziwiać jej piękno i wspaniałą panoramę Paryża.

                                    ciąg dalszy ” Walentynki w Paryżu ” nastąpi ….

 
 
 
 
wieża eiffla fontannywieża eiffla fontanna spacery

 

Co warto zobaczyć w Parżu wieża eiffla
Paryż nocą widokioswietlony paryz 2022
 
konstrukcja wiezy eiffla w paryzu
widok na sekwane z wiezy eiffla
 widok na paryz z lotu ptaka
panorama z wiezy eiffla
widok z wiezy eiffla 2022

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Mini zoo i ogród japoński w Batumi

Uroki starego Tbilisi

Miasteczko Twinpigs na weekend

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


14 thoughts on “Walentynki w Paryżu – relacja z wyjazdu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial