Blog lifestylowy

Z cyklu Piękno Polski – Pałac Schöna

Z cyklu Piękno Polski – Pałac Schöna
Będąc w drodze zawsze jest problem gdzie się zatrzymać by miło spędzić czas i jednocześnie napawać się smakami dobrej kuchni za przyzwoite pieniądze. Takim miejscem jest na pewno  reprezentacyjny Pałac Schöna z restauracją Belvedere. Miejsce jest tajemnicze, znane tylko mieszkańcom Sosnowca  i wtajemniczonym, stałym bywalcom.
Zespół Pałacowo – Parkowy znajduje się pomiędzy byłymi zakładami włókienniczymi braci Schön, a drogą szybkiego ruchu Nr 94. Obecnie mieści się tu  Muzeum, a w podziemiach restauracja z naprawdę dobrą kuchnią.
Co do samej architektury to warto wiedzieć, że pałac zbudowany jest w stylu neobarokowym, zdobią go liczne dekoracje i sztukateria. Powstał prawdopodobnie w 1886 roku. Otoczony jest parkiem zaprojektowanym w stylu neoromantycznym zwanym Parkiem Schönowskim. Był centrum życia towarzyskiego. Odbywały się tu liczne koncerty, bale i inne imprezy kulturalne. W czasach PRL bawiła się tu istna śmietanka Śląska i Zagłębia. Dzisiaj jest tu cicho i spokojnie, w zgiełku dnia naprawdę można tu odpocząć. Polecam, warto zobaczyć.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


13 thoughts on “Z cyklu Piękno Polski – Pałac Schöna”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial