Blog lifestylowy

Łamigłówka ubezpieczonego

Łamigłówka ubezpieczonego
Coraz ładniejsza pogoda za oknami i zapewne już niebawem zobaczymy pierwsze oznaki wiosny. Osobiście bardzo czekam na okres wiosenny, kiedy to będę mogła delektować się poranną kawą, podziwiając z tarasu  budzącą się do życia naturę 🙂 Zapewne, będzie to również czas wzmożonej aktywności moich córek, które już tylko czekają ( a zwłaszcza starsza ) kiedy „uruchomimy” nasz przydomowy plac zabaw. 
Oczywiście  jak każda mama, troszcząca się o swoje pociechy, mam również świadomość, że okres wiosenny oprócz wielu atrakcji na świeżym powietrzu, niesie ze sobą wiele zagrożeń wypadkowych. I tak oto zrodził się temat dzisiejszego wpisu, poświęconego ubezpieczeniom i co za tym idzie, odszkodowaniom powypadkowym. 
 
Na wstępie, może zacznę od tego, że zapewne wielu z was ma zakupione polisy ubezpieczeniowe, ale jak wiadomo nawet polisa w wariancie super extra VIP, to nie talizman, dzięki któremu możemy uniknąć wypadku, ponieważ niestety wypadki
chodzą po ludziach, nawet po tych najbardziej skrupulatnych planistach i przeciwnikach ryzyka.
Ale bez paniki! Zdarzają się bardzo rzadko. Niestety jeśli przytrafi nam się jakiś wypadek, Towarzystwo Ubezpieczeniowe to nie zawsze dobry wujek, który pomoże nam w każdej sytuacji. Dlatego na wszelki wypadek w dzisiejszym wpisie, chciałam Wam podpowiedzieć jak dochodzić swoich praw i jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe.
 
Na początku chciałam Wam przedstawić małą ściągawkę, co oznaczają niektóre tajemnicze skróty w naszych umowach ubezpieczeniowych:
  • KL – koszty leczenia, które pozwolą otrzymać m.in. zwrot wydatków na lekarstwa, pobyt w szpitalu,
  • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków, zostanie nam wypłacona odpowiednia kwota w zależności od tego, jak bardzo ucierpieliśmy podczas wypadku,
  • OC – odpowiedzialność cywilna, gdy tym razem to my będziemy sprawcą, a nie poszkodowanym,
  • Assistance – program całodobowej pomocy, który może dotyczyć najróżniejszych aspektów codziennego życia, od pomocy fachowca domowego, po holowanie uszkodzonego samochodu, po opiekę nad dziećmi czy pomoc prawną. 
 A teraz mała podpowiedź, jak zachować się w sytuacji gdy przytrafi nam się jakiś wypadek. Mając ubezpieczenie, spokojnie myślimy, że dostaniemy należne odszkodowanie. Zgłaszamy zatem szkodę z polisy NNW i otrzymujemy świadczenie, które niestety nieraz odbiega od naszych wyobrażeń.  W takich sytuacjach, mamy następujące opcje do wyboru:
  • możemy ( w formie pisemnej ) odwołać się od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego, ale niestety w tej batalii możemy napotkać na wiele trudności i jesteśmy zdani tylko na siebie walcząc o swoje,
  • możemy udać się do wyspecjalizowanych kancelarii, zajmujących się negocjowaniem odszkodowań od firm ubezpieczeniowych.  W tym przypadku sprawa jest o wiele  bardziej prosta, ponieważ mamy do dyspozycji fachowców ( prawników, mediatorów sądowych i rzeczoznawców ), którzy będą dla nas walczyć o godne odszkodowania powypadkowe.  
 
Na zakończenie dzisiejszego wpisu, dodam iż mam nadzieję, że zbliżająca się wielkimi krokami wiosna będzie obfitować w same radosne chwile i nikt z nas nie będzie musiał borykać się z tego typu problemami. Ale jak widzicie warto pamiętać, że również w takich sytuacjach jest jakieś wyjście i że niekoniecznie jesteśmy zdani tylko na siebie.
 
A na koniec dzisiejszych rozważań, nieco bardziej przyjemna część, a mianowicie kilka zdjęć moich córek – pięcioletniej Oliwii i półrocznej Alicji  z porannych zabaw 🙂Świat w kolorze blond
Świat w kolorze blond
Świat w kolorze blond
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


9 thoughts on “Łamigłówka ubezpieczonego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial