Blog lifestylowy

Zestaw diagnostic gold system – opinia

Zestaw diagnostic gold system – opinia
W dzisiejszych czasach, jedną z globalnie szerzących się chorób cywilizacyjnych jest cukrzyca. Na jej rozwój ma wpływ niezdrowy styl życia, nadmierne spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, a także odziedziczone predyspozycje genetyczne.
 
Niepokojące są wyniki badań, z których wynika, że co roku liczba chorych na cukrzycę stale rośnie. Wiąże się to ze wzrostem liczby osób otyłych, ale także z nikłej wiedzy na temat choroby, jej objawów i skutków jakie może wywołać. Dlatego 14 listopada 1991 roku Międzynarodowa Federacja do Spraw Cukrzycy oraz Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiły Światowy Dzień Cukrzycy. Właśnie 14 listopada 1891 roku urodził się Frederick Banting, odkrywca insuliny (1921 rok), czyli  hormonu regulującego stężenie cukru we krwi. Celem obchodów Światowego Dnia Cukrzycy jest zwiększenie świadomości na temat tej przewlekłej i nieuleczalnej choroby, a także zachęcanie do wykonywania regularnych badań określających poziom glukozy we krwi, które są niezbędne w zdiagnozowaniu choroby.
 
W dzisiejszym wpisie chciałam Wam zaprezentować zestaw do pomiaru poziomu glukozy we krwi Diagnostic GOLD SYSTEM, który przeznaczony jest do stosowania w domu przez osoby chore na cukrzycę lub w warunkach klinicznych przez pracowników służby zdrowia jako pomoc w monitorowaniu cukrzycy.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

W skład zestawu wchodzi glukometr Diagnostic GOLD SYSTEM wraz z akcesoriami, który służy do pomiaru poziomu stężenia glukozy we krwi. Jest przeznaczony do pomiaru przy użyciu świeżej pełnej krwi kapilarnej pobranej z opuszki palca, dłoni, przedramienia lub ramienia. Aby uzyskać dokładny odczyt, do wykonania pomiaru wystarczy 0,9 mikrolitrów krwi. Po umieszczeniu kropli krwi na pasku testowym, glukometr wyświetla wynik stężenia glukozy w ciągu pięciu sekund.

Glukometr jest niewielkich rozmiarów, więc można go zawsze mieć przy sobie, np. nosząc w torebce. Przedstawiony model posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD oraz umożliwia pomiar przed i po posiłku. Zaletą urządzenia jest również możliwość ustawienia alarmu, który informuje o hipoglikemii i hiperglikemii. Ponadto niewątpliwym plusem jest również pamięć obejmująca 500 pomiarów oraz program do analizy wyników.  
Myślę, że przedstawiony zestaw Diagnostic GOLD SYSTEM jest dobrej jakości, dlatego polecam do samokontroli poziomu glukozy oraz do monitorowania skuteczności leczenia cukrzycy.
Wszystkim osobom zainteresowanym tematem cukrzycy polecam również porady zdrowotne, które można znaleźć w dziale edukacji diabetologicznej dostępnej na stronie http://diagnosis.pl/edukacja .  

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

W skład zestawu wchodzi:
  • glukometr Diagnostic GOLD
  • pasek kontrolny
  • bateria 3V typu CR2032
  • instrukcja użycia
  • skrócona instrukcja użycia
  • dzienniczek samokontroli
  • instrukcja użycia pasków testowych
  • futerał
  • lancety jednorazowe
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
 
 
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


10 thoughts on “Zestaw diagnostic gold system – opinia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial