Blog lifestylowy

Krem peelingujący z kwasem glikolowym GlySkinCare – opinia

Krem peelingujący z kwasem glikolowym GlySkinCare –   opinia
Od jakiegoś czasu w internecie zaczęło pojawiać się mnóstwo artykułów i wpisów na blogach na temat dobroczynnego działania kwasu glikolowego na skórę twarzy. Kwas ten wpływa pozytywnie m.in. na przebarwienia, szorstkość, nierówności i blizny. Zachęcona pochlebnymi opiniami postanowiłam również dla siebie znaleźć kosmetyk, który w swym składzie będzie zawierał takowy kwas. I tak oto znalazłam krem peelingujący z kwasem glikolowym od GlySkinCare, na temat którego opinię możecie przeczytać w dzisiejszym wpisie.
http://www.swiaatwkolorzeblond.com/

Opis produktu:

Delikatnie peelingujący krem do twarzy na noc z kwasem glikolowym  5%. Spłyca zmarszczki, nawilża oraz rozjaśnia przebarwienia skóry. Stanowi 2 etap programu pielęgnacyjnego GlySkinCare: 2PEELSTEP i zalecany jest dla osób rozpoczynających ten etap pielęgnacji. 

Korzyści kuracji kwasem glikolowym: 
  • usunięcie martwego naskórka,
  • lepsze przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach w głąb skóry,
  • rozjaśnianie przebarwień posłonecznych, hormonalnych, pociążowych,
  • spłycanie zmarszczek,
  • spowalnianie procesów starzenia skóry,
  • regulacja wydzielania sebum.

Pojemność:  30 ml

krem z kwasem glikolowym na twarz
Sposób użycia: 

Po umyciu twarzy należy rozprowadzić warstwę kremu z kwasem glikolowym na twarz, delikatnie wcierając. Przy pierwszym zastosowaniu najlepiej pozostawić krem na skórze przez dwie godziny, a następnie umyć. Jeśli w ciągu 24 godzin nie pojawią się podrażnienia, zaleca się stosować krem na całą noc.
jak działa kwas glikolowy na skórę twarzy
Moja opinia:

Przedstawiony krem peelingujący z kwasem glikolowym stosowałam zgodnie z zaleceniem producenta, czyli na noc. Za pierwszym razem pozostawiłam krem na około 2 -3 godziny. Przy następnych nieco krócej. 
Po umyciu twarzy i rozsmarowaniu kremu, na początku miałam uczucie lekkiego pieczenia, ale na szczęście bardzo szybko minęło, nie pozostawiając podrażnień na mojej wrażliwej i suchej skórze.
 
Po otwarciu tubki, znajdziecie biały, dość treściwy krem o neutralnym zapachu, który bardzo dobrze się rozprowadza i szybko się wchłania. Poza tym, jest bardzo wydajny, mimo swej niewielkiej pojemności 30 ml. Stosując go regularnie możecie liczyć na poprawę wyglądu skóry, która jest dobrze oczyszczona,  a także lepiej nawilżona i rozjaśniona. 
 
Krem peelingujący znalazłam w sklepie na stronie http://diagnosis.pl/ , tak jak większość kosmetyków od GlySkinCare, w cenie 54.55 zł. Wybrałam krem z 5% zawartością kwasu glikolowego, ale jest również do kupienia ten sam produkt z 10% zawartością kwasu, czyli o nieco większym stężeniu. Myślę, że jest to kolejny kosmetyk, który warto mieć w swojej toaletce. Polecam również osobom o wrażliwej skórze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “Krem peelingujący z kwasem glikolowym GlySkinCare – opinia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial