Blog lifestylowy

Rodzeństwo: silny i trwały związek

Rodzeństwo:  silny i trwały związek
Relacje między rodzeństwem to najbardziej trwałe więzi w całej rodzinie. Jeśli nie nastąpi jakieś dramatyczne wydarzenie lub poważny rozdźwięk, to nasze dzieci pozostaną bliskimi sobie osobami jeszcze długo po tym, jak nas nie będzie już na świecie … Dlatego prawdziwym wyzwaniem dla nas, rodziców, jest zbudowanie między dziećmi pozytywnej, bezpiecznej więzi, aby dogadywały się przez całe życie, wspierały się i zawsze mogły na siebie liczyć.
jak utrzymać dobre relacje między rodzeństwem
W naszym domu również staramy się, aby relacje między naszymi córkami były jak najlepsze. Chyba jak wszyscy rodzice, dokładamy wszelkich starań, aby spędzać z nimi jak najwięcej czasu, traktować je sprawiedliwie i nie dopuścić do niezdrowej rywalizacji.
wspólna zabawa dzieci na placu zabaw
Najbardziej lubimy patrzeć na wesołe zabawy naszych córek, jak choćby te, które ostatnio były w kąciku zabaw dla dzieci w jednym ze sklepów ( przy okazji polecam http://www.elgrom.pl/ ), gdzie widać jak rozpiera je energia i tryskają radością. Miło jest wówczas  patrzeć, jak nasze dzieci współpracują razem podczas zabawy i uczą się nowych rzeczy. Chciałoby się, aby taki uroczy widok ukazywał się zawsze naszym oczom … Ale niestety, jak to z dziećmi bywa, nie zawsze jest tak pięknie i różowo, jak na zdjęciach. Mimo naszych starań, między dziećmi często dochodzi do kłótni i wzajemnych przepychanek.  Gdy tak na nie patrzymy, przypominają nam wtedy dwa małe niedźwiadki, z których każdy chce dostać tyle, ile tylko się da 🙂 Każdy chce zwrócić na siebie uwagę i dopchać się do mamy 🙂
jak nie dopuścić do niezdrowej rywalizacji między dziećmi
jak stworzyć silne więzy między rodzeństwem, blog, opinie
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “Rodzeństwo: silny i trwały związek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial