Blog lifestylowy

Piękna na wiosnę

Piękna na wiosnę
Myślę, że zgodzicie się ze mną, że wiosna to najlepszy okres, kiedy mamy ochotę podejmować i konsekwentnie realizować postanowienia. To również idealna pora, kiedy mamy ochotę odzyskać wewnętrzną harmonię i nabrać pozytywnej energii, zwłaszcza gdy coraz piękniejsza pogoda za oknem. Dlatego jednym z czynników, który niewątpliwie sprzyja poprawie naszej kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej jest poprawa naszego wyglądu. I o tym możecie przeczytać w dzisiejszym wpisie …
Jak wiadomo, najlepszym i najszybciej działającym „lekarstwem” na poprawę kondycji i wyglądu naszego ciała byłby oczywiście pobyt w SPA. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na taką kurację (często z braku czasu lub ze względu na ograniczone środki finansowe). Dlatego przeważnie pozostaje nam systematyczna pielęgnacja i domowe zabiegi.

 

źródło: pinterest.com
Zadbana twarz
Jak wiadomo, to na twarzy w pierwszej kolejności skupiają się spojrzenia, dlatego zazwyczaj to jej poświęcamy najwięcej uwagi. Jak dla mnie podstawą w pielęgnacji jest tu dokładny demakijaż, bo wiadomo, że piękna cera, to cera czysta i świeża. Do oczyszczania stosuję dostępne żele, mleczka i toniki, a w sezonie letnim czasami sięgam po nawilżające chusteczki do zmywania całej twarzy i oczu.
W procesie oczyszczania, duże znaczenie ma również peeling, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia osiadające na skórze ale także usuwa martwe komórki i wpływa na regenerację naskórka. Ja stosuję peeling drobnoziarnisty właściwy dla cery suchej.
Następną ważną kwestią jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. I tu mamy bogatą gamę kremów dostępnych w drogeriach, które pomagają skórze prawidłowo funkcjonować.
Do pielęgnacji polecane jest również serum ale powiedziałabym, że to bardziej do skóry „specjalnej troski” ze względu na silne działanie. Ja na razie nie stosuję jeszcze tego typu kosmetyków. Czasami (głównie ze względu na brak czasu) korzystam natomiast z dobrodziejstw jakie zawierają w swoim składzie maseczki, i to zarówno oczyszczające, ściągające, nawilżające itp. Jak wiadomo, potrafią zdziałać cuda w krótkim okresie czasu.
Piękne ciało
Jeśli chodzi o ciało, to często skupiamy uwagę na odchudzaniu i ukrywaniu wad sylwetki, a przecież i tu ważne jest, aby nasza skóra wyglądała pięknie, była gładka i dobrze odżywiona. Aby ten cel osiągnąć, stosujemy relaksujące kąpiele, masaże, wspomagając się przy tym odpowiednimi kosmetykami (peelingi, balsamy, olejki). Nie bez znaczenia pozostaje tu również właściwa dieta, ćwiczenia fizyczne i utrzymanie prawidłowej postawy. Wiem, że z tym jest najtrudniej, ponieważ wymaga to od nas sporej motywacji i samodyscypliny.
Jak wiecie z wcześniejszego wpisu Będzie nas czworo, ja jeszcze przez najbliższe cztery miesiące mam szczególną dietą, a z wysiłkiem fizycznym nie mogę też przesadzać, ale za to jesienią biorę się za swój wygląd z podwójną mocą 🙂
Zdrowy uśmiech
Warto zadbać również o piękny uśmiech. Bo w końcu zadbana twarz i ujmujący uśmiech są uznawane za naszą najlepszą wizytówkę. W tym przypadku proste i zdrowe zęby to podstawa. Niestety czasami oprócz systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych i domowej pielęgnacji nie wszyscy mamy ochotę się uśmiechać. Przyczyną mogą być np. wady zgryzu. Na szczęście w dzisiejszych czasach i takie pragnienia możemy zrealizować, uzyskując pomoc np. w renomowanych klinikach specjalizujących się w ortodoncji. Tam dzięki wysokiej klasy specjalistom możemy liczyć na profesjonalną pomoc, fachową informację ( np. ile kosztuje aparat ortodontyczny ), a także podjąć odpowiednie leczenie, które pozwoli nam spełnić marzenia o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu.
WARTO PRZECZYTAĆ:

Weekendowe zakupy
Dom pachnący lawendą
Dotyk egzotyki

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


10 thoughts on “Piękna na wiosnę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial