Blog lifestylowy

Ogród w zgodzie z naturą

Ogród w zgodzie z naturą
Już jutro Pierwszy Dzień Wiosny, a także Światowy Dzień Leśnika. To także zwiastun coraz ładniejszej pogody, a dla miłośników ogrodów, czasu na  przygotowanie do nowego sezonu i zabiegów pielęgnacyjnych, aby rośliny lepiej rosły i kwitły w ciągu roku.
Ponieważ w tym roku czeka nas zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni przydomowej, chciałam Wam dzisiaj przybliżyć ideę ogrodu naturalnego, która będzie dla nas myślą przewodnią w tworzeniu aranżacji.

 

ogród naturalny

 

Myślę, że najlepiej ideę ogrodu naturalnego charakteryzuje poniższy cytat:

Ogród naturalny to dzieło, w którym współuczestniczą ludzie, rośliny i zwierzęta.
Powinien być miejscem przebywania, a nie posiadania, miejscem z własną dynamiką, dopuszczającym procesy z niewiadomym zakończeniem. „
„Nowy ogród naturalny” Simone Kern
Pierwsze pomysły kształtowania ogrodu na wzór natury można znaleźć w angielskich ogrodach krajobrazowych powstających w połowie XVIII wieku. Jednak był to styl zastrzeżony dla dużych założeń parkowych. Dzisiaj każdy z nas może stworzyć ogród naturalny. Aranżacja takiego ogrodu, to nie jakiś konkretny styl. To utrzymanie kompromisu pomiędzy naszymi potrzebami, a tym co oferuje nam natura.
Tak jak wyżej wspomniałam, my również planujemy stworzenie takiego ogrodu. Chcemy, aby było to miejsce, które zapewni nam nie tylko wypoczynek,  ale będzie również inspirować i budzić kreatywność. Ponadto ma być kolorowo i różnorodnie. Myślę, że naszym dzieciom również spodoba się obcowanie w takim ogrodzie, ponieważ będą mogły dokonywać wciąż nowych odkryć i mieć przy tym wiele radości.

 

ogród naturalny jako część natury

 

ogród naturalny jak pielęgnować

 

ogród naturalny blisko natury

zdjęcia: gardeninggonewild.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


8 thoughts on “Ogród w zgodzie z naturą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial