Blog lifestylowy

Mój pierwszy dom … czyli jak zacząć inwestowanie w nieruchomości

Mój pierwszy dom … czyli jak zacząć inwestowanie w nieruchomości
Kto nie marzy o tym, aby stać się rentierem ? Wieść beztroskie, spokojne życie i utrzymywać się z dochodów płynących np. z wynajmowanych nieruchomości ? Pewnie znajdzie się całkiem sporo chętnych 🙂
 
W dzisiejszym wpisie nie znajdziecie oczywiście sztuczek jak stać się bogatym, zbijając fortunę na nieruchomościach. Będzie to raczej próba pokazania jaki  potencjał i możliwości tkwią w obrocie nimi, co w konsekwencji pozwoli osiągnąć nam powyższy cel.
Jak wiadomo każdy może zacząć zarabiać na nieruchomościach ( mając oczywiście odpowiednie możliwości ), ale nie każdy jest gotów podjąć takie ryzyko. Bo inwestycja w nieruchomość to nie tylko oglądanie ładnych wnętrz, ale pożyczanie pieniędzy, stresujące negocjacje, rozmowy z ludźmi ( często niełatwe, ponieważ w grę wchodzą niemałe pieniądze ), walka z biurokracją i … poświęcenie wielu godzin wolnego czasu.  Wiem coś o tym bo sama jestem licencjonowanym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami.

Chcąc stworzyć swój własny biznes pośrednictwa w obrocie nieruchomościami trzeba mieć oczywiście ogromną wiedzę, bo jak wiadomo sama intuicja i kupowanie na własna rękę nie wystarczy. Dlatego zanim zaczniemy lokowanie pieniędzy należy sporo się nauczyć i najlepiej obracać się wśród ludzi mających doświadczenia w tej dziedzinie.
Istotną rolę odgrywają tu również profesjonaliści działający na rynku ( m.in. doradca, pośrednik w obrocie nieruchomościami, radca prawny ), z którymi należy współpracować, a oni chętnie służą swoją pomocą i doskonale orientują się w skomplikowanych zagadnieniach rynku nieruchomości. Myślę, że warto skorzystać z ich usług ponieważ dzięki wiedzy, którą posiadają na pewno łatwiej będzie nam podjąć trafne decyzje i efektywnie ulokować swoje pieniądze. Ponadto eksperci zapewnią nam prawne wsparcie w skompletowaniu dokumentacji i pomogą w trudnych negocjacjach. A co najważniejsze zagwarantują nasze bezpieczeństwo i całej transakcji kupna lub sprzedaży nieruchomości.
 
 
 

źródło: https://www.i-kancelaria.pl/
Tak jak wyżej wspomniałam, inwestować w nieruchomości każdy może, ale nie każdy ma skłonności do ryzyka. Bo kupowanie i sprzedawanie mieszkań, domów, fabryk czy pałaców  oprócz rzetelnej wiedzy i rozeznania w rynku zawiera w sobie nutkę hazardu. Nigdy tak naprawdę do końca nie wiemy, co kupujemy i czy na pewno to sprzedamy, a w grę wchodzą nieraz setki tysięcy a nawet miliony. Sam proces szukania nieruchomości i odpowiedniego klienta przypomina poniekąd polowanie lub inny rodzaj łowiectwa, tak więc działając w tej branży możemy realizować się pod każdym względem i zaręczam Wam, emocji nie zabraknie.
 
Na zakończenie dodam, że całą inwestycję musimy dobrze skalkulować, tzn. właściwie ocenić pierwotną wartość nieruchomości, a także jej wartość końcową ( z uwzględnieniem kosztów remontu ). Warto również dobrze wynegocjować cenę kupna oraz późniejszej sprzedaży. 
 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


8 thoughts on “Mój pierwszy dom … czyli jak zacząć inwestowanie w nieruchomości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial