Blog lifestylowy

Dlaczego warto biegać ?

Dlaczego warto biegać ?
Na temat korzyści dla ciała i umysłu jakie przynosi bieganie przybywa coraz więcej artykułów i książek. Ja również jestem zwolennikiem tej formy aktywności, zwłaszcza wiosną i latem, gdy pogoda wręcz zachęca do ruchu i poprawienia swej kondycji. Dlatego dzisiaj chcę Wam przedstawić kilka największych zalet biegania.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
  • POPRAWA NASTROJU
Bieganie powoduje produkcję endorfin, czyli naturalnych hormonów szczęścia.
 
  • POPRAWA KONDYCJI
Bieganie nie tylko wzmacnia mięśnie dolnych części ciała ale także jest najlepszym spalaczem kalorii spośród wszystkich form treningu aerobowego.
 
  • WZMOCNIENIE KOŚCI
Bieganie wzmacnia kości nóg, zarówno u młodych jak i starszych osób.
 
  • DZIAŁANIE ODMŁADZAJĄCE
Regularne bieganie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci, przedłuża sprawność ruchową i pozwala być dłużej aktywnym.
 
  • POPRAWA SPRAWNOŚCI INTELEKTUALNEJ
Bieganie zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu do mózgu dociera więcej tlenu. Ma to pozytywny wpływ na pamięć, sprawność intelektualną i przyspiesza proces podejmowania decyzji.

Przed każdym biegiem należy pamiętać o rozgrzewce, która mobilizuje stawy do pracy, podnosi temperaturę ciała i poprawia gibkość, a w długofalowym działaniu pozwala również uniknąć kontuzji. 
Warto również zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw ubrań do biegania. Jeśli chcemy być modne, to co roku na rynek trafiają nowe modele zgodne z najnowszymi trendami, ale według mnie najważniejszy podczas biegania jest komfort, dlatego podstawą są odpowiednio dobrane buty oraz wygodne, „oddychające” ubrania. Można również zaopatrzyć się w  przydatne gadżety takie jak zegarek biegowy, okulary przeciwsłoneczne, czy czapkę lub daszek na głowę.

Podsumowując dzisiejszy wpis, mam nadzieję, że udało mi się przekonać niektórych z was do tej formy aktywności. Tym bardziej, że moda na bieganie nie jest już tylko domeną młodych osób. Stała się również popularna wśród seniorów, dla których bieganie przerodziło się w formę miłego spędzania wolnego czasu, aktywnego odpoczynku, integracji ( domyopiekiolimp.pl ) i przede wszystkim dbania o zdrowie. Bo jak wiadomo sport to zdrowie i to bez względu na wiek. 
atuty biegania, korzyści z biegania, blog, opinie

zdjęcia: foter.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


10 thoughts on “Dlaczego warto biegać ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial