Blog lifestylowy

Śniegowy Pan – Bałwan

Śniegowy Pan – Bałwan

Zima, zima i w końcu przyszła. Zasypało i zawiało, aż miło, no bo w końcu to zima i tak powinno być. Dzieci mają jaździć na sankach, nartach i koniecznie lepić bałwana, no wiecie takiego Śniegowego Pana 🙂 Swoją drogą, to jak nazwać Śniegową Panią, chyba Bałwanicą albo jeśli urodziwa i zgrabna, to Bałwanką.

Dziś rano tak się właśnie poczułam próbując wyjechać z garażu. Niedawno nabyłam auto, które przez dłuższy czas stało nieużywane w garażu i przy wiosennej aurze, tej zimy do głowy mi nie przyszło, że nadal jeżdżę na letniakach. Tak, tak wiem Bałwanka. Chociaż wiem, że pod nosem każda z was, a i niejeden Pan Śniegowy się uśmiechnie. No cóż, z bijącym sercem i nogą na hamulcu dojechałam do serwisu opon i zajęłam swoje miejsce. Byłam szósta, a po mnie, ho, ho, ho jak wołają Śniegowi Panowie.

W trakcie wymiany opon i wyważania kół nieopatrznie wdałam się w rozmowę z bardzo zapracowanym Panem serwisantem, który z pobłażaniem patrzył na mnie i cały szereg Śniegowych Ludzi. Stwierdziłam, że mają super z tymi urządzeniami do odkręcania kół, bo normalnym kluczem, to do rana by nie obsłużyli całej tej kolejki. Pan w przypływie weny, a może chciał sobie zrobić przerwę, zaczął mi wyjaśniać, że to nasadkowe klucze pneumatyczne i że całą robotę za niego wykonuje sprężone powietrze. Wyraziłam wyraźne ździwienie, trochę z grzeczności i to był mój błąd. Pan chyba też Śniegowy zaczął mi pokazywać inne urządzenia w serwisie działające na sprężone powietrze w tym serce całego systemu, jakim jest super sprężarka tłokowa . Tłumaczył mi jaką ma siłę sprężania i ile barów może wytworzyć, chociaż właściwie nie jest taka wielka. Mówił, że to nowoczesna technologia niemiecka czy szwedzka i że może obsłużyć wiele zakładów. Powiem wam, że mówił o tej sprężarce tłokowej jak o swej dziewczynie. W końcu wymienił mi te opony, zapakował i mogłam wyjechać z kolejki.

Szczerze mówiąc nie chciałam mu sprawiać przykrości, bo o sprężarkach nasłuchałam się naprawdę wiele, z uwagi na fakt, że w rodzinie mojego męża była odlewnia żeliwa, gdzie na formierni pracowało 30 formierzy z młotkami pnełmatycznymi i cały system transportu, też był pneumatyczny. I jeszcze jedno, ja preferuję sprężarki śrubowe, bo mają większą wydajność, mogą działać w ruchu ciągłym i są zdecydowanie cichsze. To tak do wiadomości dla wszystkich Panów Śniegowych.

 

 

bałwan dwa bałwany w ogrodzie

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Śniegowy Pan – Bałwan”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial