Blog lifestylowy

Dobry szampan na dobry Rok 2018

Dobry szampan na dobry Rok 2018

Dzisiaj pierwszy dzień Nowego 2018 Roku, czyli czas kiedy odwiedzamy lub gościmy znajomych i przyjaciół. To chwile, które chcemy przeżyć wyjątkowo, celebrując nawet drobne przyjemności. W naszym domu podczas zjazdów rodzinnych zawsze gości na stole dobry szampan, dzięki czemu takie momenty nabierają szczególnego smaku i znaczenia.

W Polsce szampan kojarzy się przede wszystkim ze świętem, zabawą i wyjątkowymi okazjami. Jednak warto pamiętać, że dzięki jego wartościom doskonale sprawdza się także przy stole w zwykłe dni, ponieważ pasuje do niemalże wszystkich potraw.
Szampan jest trunkiem bardzo popularnym, dlatego powszechnie nazywany jest winem musującym. Jednak, nie należy zapominać, że każdy szampan jest winem musującym, ale tylko nieliczne wina musujące można nazwać szampanem.

 

Jakie warunki musi spełniać dobry szampan ?

  • do produkcji szampana można używać tylko określonych odmian winorośli,
  • szampan wytwarza się wyłącznie tradycyjną metodą zwaną methode champenoise,
  • szampan wytwarzany jest wyłącznie z winogron uprawianych w Szampanii (regionie położonym w północno – wschodniej Francji).

Wina, które wytwarza się z winogron rosnących w Szampanii na wzgórzach wzdłuż doliny Marny, zawdzięczają jej swoją delikatność, bogactwo składników mineralnych oraz ulotność. Winogrona zbierane są tylko ręcznie, aby uniknąć uszkodzenia skórek, w których zawarty jest barwnik i większość cennych składników. Mimo że powstaje głównie z czerwonych winogron, prawdziwy szampan  zwykle jest biały lub rzadziej różowy.

 

Gdzie szukać dobrego szampana ?

Oryginalny trunek prosto z Szampanii możemy znaleźć w renomowanych delikatesach lub w sprawdzonych sklepach internetowych ( takich jak FORFITER exclusive ). W ofercie znajdziemy zarówno popularne firmy, jak Moet & Chandon, a także bardzo prestiżowe, jak Bollinger czy Krug. W bogatym asortymencie możemy doszukać się nawet szampana naszego rodaka Denisa Jackowiak. Poniżej przykładowe gatunki szampana, co do których mam osobisty sentyment:

 

dobry szampan jamesa bonda

 

 

Szampan Bollinger  Special Cuvee

Jest to legendarny szampan rozpowszechniony przez Jamesa Bonda. Pochodzi z najlepszej jakości winogron, charakteryzuje się mocnym i intensywnym smakiem.

 

 

 

 

 

 

 

dobry szampan jackowiak

 

 

Szampan Jackowiak – Rondeau

Szampan Denisa Jackowiaka, potomka polskiego oficera, z charakterystyczną etykietą orła w koronie, jest bardzo łagodny o eleganckich owocowych nutach.

 

 

 

 

 

 

 

Wiem, że jest oprócz tych wiele innych gatunków prawdziwego szampana i na pewno każdy choć raz w życiu będzie mógł ich posmakować ale pamiętajcie, że warto wtedy zadbać o odpowiednią oprawę. Liczy się odpowiednie miejsce, nastrój , miłe towarzystwo i nie powinno zabraknąć choćby truskawek.

 

 

Tych małych i dużych przyjemności życzę Wszystkim Czytelnikom mego bloga w Nowym Roku 2018.

 

SCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Dobry szampan na dobry Rok 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial