Blog lifestylowy

Gra planszowa dla całej rodziny

Gra planszowa dla całej rodziny

Zawsze w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dopada nas nostalgia i poczucie przemijającego czasu. Jestesmy jakoś bardziej skłonni do snucia wspomnień, a szczególnie nasi rodzice czy dziadkowie. To czas, kiedy myślimy o tym, co przed nami ale także patrzymy na to, co już osiągnęliśmy. Wtedy to, jak co roku solennie obiecujemy, że teraz na pewno spiszemy nasze wspomnienia i fakty z życia, ba nawet zapiszemy opowieści naszych najbliższych. Ci, co bardziej ambitni mówią coś, o zrobieniu drzewa genealogicznego i odnalezieniu „naszych korzeni”. A przy świątecznym stole opowieści sypią się jak z rękawa, że wujek Rafał, to w dzieciństwie miał ….. a że, babcia Ilonka w Holandii, to … Tylko wtedy, nikt nie myśli o spisywaniu barwnych wywodów, wszyscy się dobrze bawią przy suto zakrapianym obiedzie, a jutro rano z bolącą głową ciężko sobie przypomnieć kto, kiedy i z kim, a tak w ogóle, to jakiego Prezydenta znał dziadek ?

Dlatego jesteśmy wdzięczni autorce pani Monice Koprivovej i jej zespołowi za wydanie świetnej gry ” Jak to wtedy było ? „, to w czasie świątecznym nasza ulubiona rodzinna rozrywka. To gra planszowa, w której wszyscy członkowie rodziny ( zarówno ci starsi jak i młodsi ), a nawet zaprzyjaźnieni sąsiedzi mogą snuć wspomnienia z dawnych lat i dzielić się nimi z najbliższymi. To wspaniały sposób, aby dzieci i wnuki poznały wiele ciekawych opowieści i historii rodzinnych, które będą mogły przekazywać w przedszkolu i szkole robiąc z nas bohaterów. To również sposób na zapamiętanie tych opowieści i przekazanie następnym pokoleniom.

 

 

Gra planszowa dla całej rodziny

 

 

Gra planszowa ” Jak to wtedy było? ” – zasady:

 • Gra jest przeznaczona dla  od 2 do 12 graczy w wieku od 6 do 120 lat.
 • Każdy gracz na początku wybiera figurkę i ścieżkę na planszy, którą ma najbliżej siebie.
 • Gra zawiera karty z obrazkami oraz karty z pytaniami.
 • Gra ma dwa etapy:
 1. I etap – opowiadanie historii – każdy z graczy opowiada jedną lub kilka historyjek, które kojarzą mu się z obrazkami na kartach, jakie posiada.
 2. II etap – odpowiadanie na pytania – które są na kartach i które związane są z opowiedzianymi historiami.
 3. Po każdej prawidłowej odpowiedzi gracz przesuwa się o jedno pole do przodu na planszy. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety.

 

” Jak to wtedy było ?” – co znajdziemy w zestawie ?

 • plansza,
 • karty z obrazkami,
 • karty z pytaniami,
 • pionki.

 

 

 

Gra planszowa na święta

 

 

Zapewniam Was, że przy tej grze nie sposób się nudzić a można się także dowiedzieć wiele o swoich najbliższych. Tak więc grajcie i uważajcie, co opowiadacie, bo przeciąż jest to gra i wszyscy chcą ją wygrać.

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

W poświątecznym klimacie

Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Jaki prezent na wyjątkowe okazje ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial