Blog lifestylowy

Jak zaplanować lot samolotem z dziećmi ?

Jak zaplanować lot samolotem z dziećmi ?

Już niedługo czas wakacyjnych urlopów i wojaży, dlatego przyszła pora zaplanować i nasz rodzinny wypoczynek. W tym roku zamierzamy zabrać nasze córki w ciepłe kraje, dlatego czeka nas lot samolotem, ponieważ samolot jest według nas najwłaściwszym i najbezpieczniejszym środkiem lokomocji jeśli chodzi o zagraniczne podróże.

Na razie jesteśmy na etapie przeglądania stron internetowych z lotami i zniżkami. Jedno jest jednak pewne. Bez wątpienia skorzystamy z portu lotniczego Kraków Balice, ponieważ niedaleko znajduje się prywatny parking chroniony całodobowo. Dojście do lotniska zajmuje zaledwie dwie minuty, a to z dziećmi bardzo ważne. Zresztą na życzenie klientów można zamówić samochód, który zawiezie Was z parkingu bezpośrednio pod sam terminal. Na takich samych zasadach można zamówić również transport powrotny (pełną ofertę znajdziecie na stronie https://orangeparking.pl/ ).

 

Bilety lotnicze i limity bagażu

Jeśli chodzi o bilety lotnicze, to warto pamiętać, że dzieciom w wieku 2 – 12 lat przysługuje do około 30% zniżki od taryf podstawowych (w zależności od linii lotniczych), ale mają prawo do tego samego limitu bagażu co dorośli. Niestety wszystkie opłaty lotniskowe płacą w pełnej stawce.

 

 

lot samolotem bilety lotnicze i limity bagażu

 

 

Co zabrać do bagażu podręcznego ?

  • ulubioną przytulankę, kocyk
  • książeczki, 2 zabawki
  • coś do jedzenia i picia
  • podstawowe lekarstwa (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe )
  • dla małych dzieci pieluchy, chusteczki nawilżające, zapasowe ubranko, jednorazową matę do przewijania.

Na podróż dzieciom warto założyć wygodne ubrania, tak by mogły spać i siedzieć w różnych pozycjach. Należy również uwzględnić strefę klimatyczną, do której lecimy i zabrać odpowiednią odzież do założenia po dotarciu na miejsce.

Posiłki dla dzieci najlepiej zamówić z wyprzedzeniem. Nie zaszkodzi jednak zabrać dzieciom czegoś ulubionego do jedzenia i picia.

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jakie dokumenty zabrać na urlop?
Ubezpieczenie na wszelki wypadek

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Jak zaplanować lot samolotem z dziećmi ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial