Blog lifestylowy

” Srebrna dziewczyna ” – recenzja

” Srebrna dziewczyna ” – recenzja

„Są rzeczy, o których nie mówi się głośno. I takie, o których boimy się nawet myśleć … „ . O tym właśnie jest najnowsza propozycja Wydawnictwa IUVI pt. ” Srebrna dziewczyna , której premiera odbyła się 6 czerwca br. Autorką książki jest amerykańska pisarka Leslie Pietrzyk, znana również z takich powieści jak „Pears on a Willow Tree ” oraz ” Year and a Day”.

 

” Srebrna dziewczyna ” – opis:

To mocna, do bólu szczera historia o trudnej kobiecej przyjaźni, uwikłaniu, marzeniach i niezagojonych ranach. Ukazuje sposób, w jaki pochodzenie i pieniądze determinują życiowe wybory, a także jak mocno toksyczne relacje definiują to, kim się stajemy.

„Na pozór zwyczajna, dobrze wychowana studentka, życzliwa i uczynna. Ale powoli poznajemy jej przeszłść, jej wujka, młodszą siostrę, ojca i wszystko, co wydarzyło się w Iowa. I co dzieje się w Chicago. Mocna powieść na gorący temat”

„Kirkus Reviews”

” Srebrna dziewczyna ” to niezwykle intrygująca opowieść. Akcja rozgrywa się na początku lat 80. XX wieku, gdy w Chicago wykryto skażenie  kapsułek tylenolu cyjankiem, po zażyciu których śmierć poniosło kilka osób. W tym czasie na studia przyjeżdża główna bohaterka (której imienia autorka nie ujawnia), pochodząca z biednej rodziny z Iowa. Zaprzyjaźnia się z Jess, bogatą i przebojową dziewczyną, która ma wszystko o czym ona może tylko marzyć. Dziewczyna ma mnóstwo sekretów i wiele traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, których nie chce nikomu wyznać. Jedyną osobą, która zna jej prawdziwe oblicze, wewnętrzny nieład, nieudolność i zagubienie jest jej młodsza siostra Grace.

Główna bohaterka pragnie uwolnić się od przeszłości i stworzyć obraz osoby, którą chciałaby być. Chce być idealną przyjaciółką Jess, życzliwą i uczynną, jednak druga strona jej osobowści pcha ją do częstych kłamstw, mówienia tego co inni chcą usłyszeć, a nawet do zdrady z narzeczonym Jess.

Jak widzicie ” Srebrna dziewczyna” nie jest łatwą, lekką i przyjemną lekturą, przy której można się odprężyć. Porusza wiele emocjonujących tematów, takich jak zdrada, pochodzenie i patologiczne relacje, które wpływają na naszą osobowość i życiowe wybory. Dla niektórych czytelników, publikacja może być trochę przytłaczająca ze względu na dość długie opisy i chaotyczne przedstawienie wydarzeń ( historie z przeszłości przeplatają się z teraźniejszością ). Jednak ze względu na ciekawą fabułę, która zmuszasza czytelnika do refleksji, książka jest warta polecenia.

 

 

Srebrna dziewczyna recenzja o książce

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

” Moje maluchy ” – nowy magazyn dla najmłodszych
” Ostatni Namsara ” – recenzja
Praca w korporacji – „Hodowca świń” recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


7 thoughts on “” Srebrna dziewczyna ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial